פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בשל הזרמת חומרים מסוכנים: מאות דגים מתו בנחל לכיש

   במשרד להגנת הסביבה ובעיריית אשדוד עדיין לא יודעים מה החומר שהוזרם לנחל והביא למותם של הדגים. דחפורים ומשאבות שהגיעו למקום מזרימים את המים לים. העירייה: "ייתכן שמישהו ניצל את הגשם"

   בשל הזרמת חומרים מסוכנים: מאות דגים מתו בנחל לכיש
   צילום: עיריית אשדוד

   מאות דגים מתים התגלו הבוקר (רביעי) בנחל לכיש בסמוך לאשדוד ככל הנראה בעקבות זיהום. גורמים מקצועיים בעיריה הגיעו למקום במטרה לבחון את היקף הזיהום ולנסות לאתר את הסיבה .בעירייה ובמשרד להגנת הסביבה הוחלט על פינוי מתרחצים בחוף הים הסמוך עד לתחנת מי עמי.

   קובי פאלצי, מנהל אגף לאיכות סביבה בעיריית אשדוד סיפר על הטיפול בזיהום ואמר כי "התחלנו בבדיקת הסיבה. ייתכן שגורם מסויים ניצל את הגשמים והזרים חומרים אסורים לתוך הנחל .עוד אפשרות שנבדקת היא עומס אורגני והעדר חמצן הובילו שלתמותת דגים בנחל. אנו ממתינים לדוח המעבדה. עיריית אשדוד ביחד עם המשרד לאיכות הסביבה ואיגוד ערים נמצאים במקום במטרה לבצע טיפול ראשוני".

   שתי משאבות גדולות הגיעו לאזור שפך הנחל לים במטרה להזרים מים נקיים ולדלל את המים המזוהמים. בנוסף, דחפורים הגדילו את מוצא הנחל לים ומי הנחל זורמים לים. פלאצי הוסיף כי, "אנו נבצע את כלל החקירות ביחד עם המשרד לאיכות הסביבה ואיגוד ערים במטרה לנסות ולאתר את הסיבה לזיהום".

   וואלה! NEWS:
   אחרי יממה: שוחרר הצעיר הישראלי שנעצר בחצי האי סיני
   תאילנד נגד סיגריות: העישון ייאסר ב-20 חופים פופולריים
   נגמר הכסף: שליט טורקמניסטן מפסיק לסבסד את האזרחים

   זיהום חמור בנחל לכיש בעקבות הזרמת חומרים כימיים (מערכת וואלה! NEWS , עיריית אשדוד)
   הדגים המתים בנחל אשדוד, היום (צילום: עיריית אשדוד)
   זיהום חמור בנחל לכיש בעקבות הזרמת חומרים כימיים (מערכת וואלה! NEWS)
   עבודות דחפורים לניקוז הנחל לים, היום (צילום עיריית אשדוד)