לאחר שעוכבו: שני מטוסי F-35 נוספים המריאו מארה"ב לישראל

מטוסי האדיר השישי והשביעי עושים את דרכם לארץ, בתום עיכוב שארך שבועיים בשל תקלה שהתגלתה במפעל המטוסים - אך בדגם אחר. ההצטרפות לפעילות מבצעית צפוייה להתקיים כמתוכנן, עד סוף השנה

13/09/2017
צילום: דוברות חיל האוויר

מטוסי האדיר עושים את דרכם לישראל - כל הפרטים:

- שני מטוסי F-35 המריאו מארה"ב בדרכם לישראל
- המטוסים, מספר 6 ו-7 במסגרת עסקת האדיר, צפויים להגיע לארץ מחר
- הגעת שני המטוסים התעכבה בשבועיים עקב תקלה במפעל המייצר אותם
- הכניסה הצפויה לפעילות מבצעית: עד חודש דצמבר

טוב לדעת (מקודם)

לא ייאמן מה קרה לו ב-10 שבועות בלבד

מוגש מטעם TI SWIM

שני מטוסי F-35 (אדיר) המריאו הבוקר מארצות הברית לישראל, במסגרת עסקת הרכש שתספק 50 מטוסים לחיל האוויר, וצפויים לנחות בארץ מחר. המטוסים, השישי והשביעי שצה"ל מקבל, היו אמורים להגיע לפני כשבועיים, אך הגעתם נדחתה בשל איתור תקלה במפעל המייצר את המטוסים, בדגם אחר מסדרת F-35.

זוג מטוסים נוסף צפוי להגיע לישראל עד סוף החודש, ותהליך הכרזתם של כלל המטוסים על מבצעיות והצטרפות לפעילות השוטפת והמיוחדת של חיל האוויר הישראלי יתקיים לפי לוחות הזמנים המתוכננים.

מטוס ה-35-F הראשון של ישראל נחנך בטיסת בכורה בשמי הארץ(צילום: דובר צה"ל)

ב-7 בדצמבר המטוס אמור להיות מוכרז כמטוס מבצעי שמסוגל לקחת חלק בפעילות המיוחדת של החיל, הרחק מגבולות המדינה. במקביל, טייסת "נשר הזהב" בבסיס נבטים החלה בהיערכות לקליטת הסימולטורים המיוחדים להכשרת אנשי צוות האוויר ושמירה על כשירותם.

בחודש שעבר חתמה ישראל על עסקה לרכישת 17 מטוסי F-35 נוספים, שתגדיל את מספר מטוסי החמקןשברשות צה"ל ל-50, בשתי טייסות. ממשרד הביטחון נמסר כי מחיר המטוס ירד לראשונה אל מתחת למאה מיליון דולר למטוס. הממשלה אישרה את הוספת 17 המטוסים כבר בנובמבר האחרון, ולפני כחודשיים התחייב משרד הביטחון בפני משרד ההגנה האמריקני על רכישתם. ב-2011 נחתם הסכם הבנות בין ירושלים לוושינגטון ובמסגרתו התחייב הממשל האמריקני למכירה אופציונלית של 75 מטוסי F-35 – שלוש טייסות בסך הכול.

דיפולט(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully