פרשת הצוללות: ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר שוחרר למעצר בית

דוד שרן והיועץ צחי ליבר, שנעצרו במסגרת חקירת תיק 3000, שוחררו למעצר בית; על שרן נאסר להיכנס למשרדי הממשלה במהלך החודש הקרוב. מוקדם יותר הותר לפרסום כי מקורבים נוספים של השר שטייניץ נחקרו השבוע במשרדי יחידת להב 433

צילום: ארכיון וואלה!NEWS, עריכה: יוסי אלטר

פרשת הצוללות - עדכונים אחרונים:

- ראש לשכת רה"מ לשעבר דוד שרן והיועץ האסטרטגי צחי ליבר שוחררו למעצר בית
- שרן הורחק ממשרדי הממשלה ל-30 יום וממשרדי קצא"א ל-21 יום
- הבוקר הותר לפרסום כי מקורבים נוספים של השר שטייניץ נחקרו השבוע במסגרת הפרשה
- השר עצמו אינו חשוד בשלב זה

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה

ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן והיועץ האסטרטגי צחי ליבר, החשודים במעורבות בפרשת הצוללות, שוחררו היום (שלישי) למעצר בית של עשרה ימים. במסגרת תנאי השחרור, הורחק שרן מכל משרדי הממשלה ל-30 יום וממשרדי קצא"א ל-21 יום.

שרן חשוד בקבלת שוחד מעד המדינה מיקי גנור באמצעות אדם שלישי המוכר כלוביסט ויועץ פוליטי. על פי החשד, גנור שכר באמצעות חוזים פיקטיביים את האיש כדי שייעץ בחברת "טיסנקרופ", אך בסופו של דבר העסקה הייתה מסלול להעברת כספים לשרן, כדי שיפעל בתוך המשרד כדי לקדם את עניינה של "טיסנקרופ" במכרזי הצוללות והספינות, ואת מפעל האמוניה שאמור לקום בעקבות סגירת מכל האמוניה בצפון.

שרן בהארכת מעצרו בשבוע שעבר (צילום: מאצ'י הוף )

מוקדם יותר היום, הותר לפרסום כי גרי חכים, פעיל ליכוד מוכר וגיסו של שר האנרגיה יובל שטייניץ, ואביעד שי, ששימש יועצו המקצועי של שטייניץ בעת שהיה שר האוצר, נחקרו בתחילת השבוע במסגרת הפרשה.

בשלב זה, שטייניץ עצמו אינו חשוד במעורבות בפרשה, אך הוא צפוי להיחקר בעתיד הקרוב. חקירתם של השניים החלה לאחר ששמותיהם עלו בחקירות של מקורבים אחרים של השר, בחשד לקבלת שוחד מגנור בעבור קידום עסקה למכירת כלי שיט לאבטחת אסדות הגז של חברת טיסנקרופ, התאגיד הגרמני שאותו ייצג גנור.

(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully