פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אישום: שבעה צעירים חטפו קטין והכו אותו כדי לסחוט את חברו

   השבעה, חלקם קטינים, מואשמים שחטפו את חברו של יריבם - שכלל לא הכיר אותם - גרמו לו להתחנן על חייו ואיימו לחתוך את אצבעותיו, במטרה שהחבר יסגיר את עצמו אליהם. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם עד תום ההליכים

   חשיפת רשת מאורגנת לעסקי הימורים בלתי חוקיים שפעלה בירושלים. פברואר 2017 (חטיבת דובר המשטרה)
   הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם עד תום ההליכים (צילום אילוסטרציה: משטרת ישראל)

   חטיפת הקטין בתל אביב - כל הפרטים:

   - שבעה צעירים מואשמים שחטפו קטין כדי לסחוט את חברו
   - שניים מהם היו מסוכסכים עם החבר, וכשחיפשו אחריו לכדו את הקטין, שלא הכיר אותם
   - הם הכו אותו, איימו לחתוך את אצבעותיו וגרמו לו להתחנן על חייו
   - המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם עד תום ההליכים

   שבעה צעירים תושבי תל אביב מואשמים שחטפו קטין בן 17 ואיימו לפגוע בו, על מנת לאתר את חברו שהיה מסוכסך עמם. כתב אישום הוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד השבעה, שחלקם קטינים, חלקם בני 18 ואחד מהם בני 25. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

   על פי כתב האישום, שניים מהנאשמים היו מסוכסכים עם קטין נוסף, וניסו לפגוע בו כשישב בבית קפה. לאחר שפצעו את חברו, הם קשרו קשר עם חמשת האחרים לשוב ולפגוע בקטין, והגיעו לדירה שבה חשבו שיהיה כשהם מצוידים ברימון הלם, באקדח אוויר ובכלי תקיפה נוספים. כשהבינו שהוא כבר עזב את המקום, הם החליטו לחטוף את חברו הקטין – שלא היה קשור אליהם ולא הכיר אותם - על מנת להשתמש בו כפתיון.

   עוד בוואלה! NEWS:
   צעיר בן 22 נפצע קשה בפיצוץ רכב בנשר; הרקע פלילי
   פרשת הצוללות: אין מנוס מחקירה באזהרה של השר שטייניץ
   החשד להלבנת הון: דרעי נחקר פעם נוספת במשטרה

   כתב אישום הוגש נגד שני החשודים בפרשת הרצח של עו"ד אדם אלהואשלה (מערכת וואלה! NEWS)
   לקחו את החטוף לים - וגרמו לו להתחנן על חייו

   לאחר שהכריחו את החבר להיכנס עמם לרכב ולקחו ממנו את מכשיר הטלפון שלו, הם יצרו קשר עם היריב שלהם ואיימו כי יפגעו בבן הערובה שלקחו. הוא סרב, והם חזרו לאתר אותו, כשהחטוף בידיהם, ועיניו מכוסות על מנת שלא יוכל לאתר את מיקומו. הם פגשו את יריבם, התקוטטו עמו, ועזבו את המקום כשהחטוף עדיין בידיהם.

   משם הם נסעו לנמל יפו, והכו את החטוף שהתחנן על חייו. בכתב האישום תואר כי הוא "רעד בגופו, מרר בבכי והתחנן בפני הנאשמים שישחררו אותו, כשהוא כפות בידיו וראשו מכוסה בחולצה". אחד מהם הכה אותו בצלעות, בהסכמת האחרים. לאחר ששבו לדירתם, הם המשיכו להכות אותו, ואיימו כי יחתכו את אצבעות ידיו אם חברו לא יגיע למקום. כעבור מספר שעות הם שחררו אותו.