פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הבלוגר הישראלי העצור באזרבייג'ן נשלח לשלוש שנות מאסר

   בית משפט בבירה באקו גזר את העונש על אלכסנדר לפשין, שביקר במחוז הבדלני נגורנו-קרבאך וביקר את השלטונות. הוא הוסגר על ידי בלארוס לפני כמה חודשים על אף מאמצים דיפלומטיים לשחררו

   הבלוגר הישראלי העצור באזרבייג'ן נשלח לשלוש שנות מאסר
   צילום: סרטוני גולשים, עריכה: שניר דבוש

   בית משפט בבאקו, בירת אזרבייג'ן, גזר היום (חמישי) שלוש שנות מאסר על הבלוגר הישראלי אלכסנדר לפשין. לפשין, שהוסגר למדינה מבלארוס בפברואר האחרון, הורשע בהסתה לאלימות ולפגיעה בשלמות הטריטוריאלית של המדינה, אחרי שביקר במחוז הבדלני נגורנו-קרבאך, הנשלט בידי בדלנים ארמנים.

   התביעה ביקשה לגזור על לפשין יותר משש וחצי שנות מאסר, ובהצהרה הסופית שלו הוא הכחיש את המיוחס לו. לפשין אמר בבית המשפט כי הוא "חש צער על כך שפגע ברגשותיהם של אזרחי אזרבייג'ן". לדבריו, "החרטה שלי היא מבחינה מוסרית בלבד, לא מבחינה חוקית. אני מבין עד כמה נגורנו-קרבאך חשובה לאזרבייג'ן. לא שיתפתי בשום צורה שהיא פעולה עם הרשויות הארמניות". טען לפשין.

   לקריאה נוספת בנושא
   משפחת הבלוגר הישראלי שהוסגר לאזרבייג'ן: "לא יודעים מה מצבו"
   בליווי שוטרים חמושים: הבלוגר הישראלי הוסגר מבלארוס לאזרבייג'ן

   הבלוגר הישראלי אלכסנדר לפשין בנמל התעופה בבאקו, אזרבייג'ן, אחרי הסגרתו מבלארוס, 7 בפברואר 2017 (צילום מסך , טוויטר)
   לפשין אחרי הסגרתו מבלארוס, פברואר (צילום מסך מטוויטר)

   לאחר שירצה את עונשו, לפשין יגורש מהמדינה. הבלוגר, שמחזיק גם באזרחות רוסית ובלארוסית, הורשע בהפרת החוק במהלך ביקוריו במחוז הבדלני באפריל 2011 ואוקטובר 2012. נגורנו-קרבאך נותר מוקד מתיחות בין אזרבייג'ן לארמניה, שהיו קרובות למלחמה נוספות על החבל בשנה שעברה.

   לפשין נעצר בבלארוס ב-15 בדצמבר, אחרי צו מעצר שהוציאה אזרבייג'ן - ימים אחדים לאחר ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במדינה. על אף מאמצים דיפלומטיים של ישראל ושל רוסיה, בלארוס הסגירה אותו לאזרבייג'ן ב-7 בפברואר.