רוסיה: 20 שנות מאסר לרוצחו של מנהיג האופוזיציה נמצוב

בית משפט גזר עונשי מאסר על חמישה צ'צ'נים, בהם האדם שהורשע ברצח עצמו, על אף שתומכיו של נמצוב, שנורה למוות במוסקבה ב-2015, סבורים כי האחראים להתנקשות עדיין חופשיים

רויטרס
13/07/2017
צילום: סרטוני גולשים, עריכה: ורד לידני

(בווידאו: עשרות עצורים בהפגנות נגד פוטין)

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר

בית משפט ברוסיה גזר היום (חמישי) 20 שנות מאסר על זאור דדייב, שהורשע ברצח מנהיג האופוזיציה בוריס נמצוב לפני שנתיים. עונשי מאסר בין 11 ל-19 שנות מאסר הושתו גם על ארבעה אנשים נוספים, כולם מצ'צ'ניה, שהורשעו בסיוע להתנקשות שאירעה במוסקבה ב-2015.

למרות זאת, תומכיו של נמצוב טוענים כי מדובר בטיוח וכי האנשים שהורו על ההתנקשות בנמצוב עדיין חופשיים. נמצוב היה אחד ממתנגדיו הבולטים ביותר של הנשיא ולדימיר פוטין, והוא נורה למוות בזמן שחצה גשר סמוך לקרמלין במוסקבה, אחרי שסעד ארוחת ערב עם חברה.

לקריאה נוספת בנושא
"מי שבאופוזיציה לא מפחד מהמוות": העיתונאית שמישירה מבט לפוטין
מפגן כוח של האופוזיציה: אלפים בהפגנה נגד פוטין במוסקבה

על ראשו של נמצוב הועמד פרס שמן. דדייב, בבית המשפט(צילום: רויטרס)
הפגנה במסוקבה לזכרו של נמצוב, פברואר(צילום: רויטרס)

באותה תקופה, נמצב, בן 55, עבד על דוח שבחן את מעורבותה של רוסיה באוקראינה השכנה, סוגייה רגישה במיוחד עבור הקרמלין המכחיש כי הוא מסייע באופן פעיל לבדלנים. "החסרונות במשפט הזה הם שמי שהורה וארגן את הפשע הזה לא בכלא", אמר ודים פרוחורוב, עורך דין המיצג את בתו של נמצוב, זאהנה.

לפי התביעה, הקבוצה עקבה אחרי נמצוב, לאחר שהובטח להם פרס בסך 15 מיליון רובל על ההתנקשות. עורך דינו של דדייב, אמר לאחר גזר הדין כי יש "הוכחות שלא ניתן להפריך" לכך שמרשו לא ביצע את הרצח.

  • רוסיה
  • בוריס נמצוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully