נושאים חמים

מיי ערופת ראש, קורבין בפח - והשקרים: על מה מדברים בעולם

עיתוני העולם מדווחים בהרחבה על הבחירות הכלליות בבריטניה שיכריעו את זהות המנהיג שיהיה אחראי על המשא ומתן בברקזיט. "שרלי הבדו" הצרפתי סיפק שוב מנה שנויה במחלוקת בשערו,וכך גם צהובוני הממלכה

עריכת וידאו: ניר חן
תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה על שער שארלי הבדו 8 במאי 2017 (צילום מסך)
תרזה מיי כרותת ראש על שער המגזין הצרפתי "שרלי הבדו"

לרגל הבחירות בבריטניה הקדיש המגזין הסאטירי "שרלי הבדו", הידוע בקריקטורות השנויות במחלוקת שלו, לראשת הממשלה תרזה מיי ולדבריה בעקבות פיגועי הטרור שהכו בממלכה בחודשים האחרונים. אחרי הפיגוע בלונדון בשבת האחרונה, שגבה את חייהם של שבעה בני אדם, אמרה מיי כי "עד כאן, דברים צריכים להשתנות". על הפיגוע קיבל דאעש, הידוע בעריפות ראשים, אחריות.

ג'רמי קורבין על שער הסאן הבריטי 8 ביוני 2017 (צילום מסך , טוויטר)
הצהובון "סאן"

גם צהובוני ועיתוני בריטניה חגגו עם בוא הבחירות שיכריעו את עתיד הממלכה. "סאן" השמרני כתב בשערו "אל תשליכו את בריטניה לקור-בין (פח באנגלית)". ואילו "המירור" הנוטה ללייבור פרסם בשערו תמונה לא מחמיאה במיוחד של ראשת הממשלה עם הכותרת: "שקרים, שקרים מתועבים ותרזה מיי". עיתון "המטרו" תקף את כל המתמודדים וקרא להם: "חסרי בושה".

תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה על שער הדיילי מירור הבריטי 8 ביוני 2017 (צילום מסך , טוויטר)
עיתון "המירור"
עיתונים מרחבי העולם, 8 ביוני 2017 (סריקה)
עיתון "המטרו"
עיתונים מרחבי העולם, 8 ביוני 2017 (סריקה)
"וול סטריט ג'ורנל"

בארצות הברית עוסקים העיתונים הבוקר בהצהרות של ראש ה-FBI המודח ג'יימס קומי, שצפוי להעיד היום בוועדת המודיעין של הסנאט. "וול סטריט ג'ורנל" מדווח בשערו על פרטי ההצהרה, שממנה עלה כי הנשיא דונלד טראמפ ביקש מקומי להצהיר על נאמנותו. עוד בשער: הפיגועים אתמול באיראן.

עיתונים מרחבי העולם, 8 ביוני 2017 (סריקה)
"ניו יורק טיימס"

גם "ניו יורק טיימס" מקדיש חלק משערו להצהרות קומי. אך התמונה המרכזית בעיתון היא של מאובן בן 300 אלף שנה המשנה את שהיה ידוע על ההיסטוריה של המין האנושי. חקר השרידים שנמצאו במרוקו, של הומו ספיינס, עשוי להצביע על אפשרות שהאדם התפתח בכמה מקומות באפריקה ולא בנקודה אחת.

עיתונים מרחבי העולם, 8 ביוני 2017 (סריקה)
"הסטאר" בדרום אפריקה

סערה קיצונית בקייפטאון שבדרום אפריקה גבתה את חייהם של לפחות שמונה בני אדם - זה הסיפור המרכזי על שער "הסטאר" הדרום-אפריקני. מדובר בסופה החמורה ביותר באזור זה שלושה עשורים.