מאות נכים הפגינו בתל אביב: "שביבי וכחלון יחיו מ-2,342 שקל"

מטה מאבק הנכים, המבקש להשוות את הקצבאות לשכר המינימום, הפגין בקריית הממשלה בצומת עזריאלי. משם ירדו המפגינים לאיילון, שנחסם לשעה קלה. אחד מראשי המאבק נעצר לאחר שהוביל את חסימת הכביש

18/05/2017
צילום: ניב אהרונסון, עריכה: יוסי אלטר

מאות נכים ותומכי המאבק לשיפור קצבאותיהם הפגינו היום (חמישי) מול קריית הממשלה בצומת עזריאלי בתל אביב. במהלך ההפגנה, שנמשכה עד שעות הערב, נחסמו כמה רחובות בעיר. אופי המחאה היה תקיף יותר מכל הפגנות העבר של הנכים.

המפגינים חסמו את הירידה לנתיבי איילון לכיוון דרום במחלף השלום וירדו לעבר הכביש המהיר, שנחסם אף הוא למשך יותר מחצי שעה. בסביבות השעה 18:00 שבה התנועה לסדרה. מוביל המחאה, דוד מזרחי, נעצר ונאזק לאחר שעמד בראש החוסמים, וקרא: "ההורים שלי נכים". השוטרים התקשו להשתלט על המפגינים, שחלקם מתניידים בכיסאות גלגלים, וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון להתערב בפתרון המשבר.

לקריאה נוספת:
מחאת הנכים: עשרות חסמו לסירוגין את כביש 1 בכניסה לירושלים
קצבת הנכים תעלה ל-4,000 שקלים בחודש - שיחולקו לארבע פעימות
הנכים זועמים על תכנית כחלון: "שלא יגידו שאין כסף, הכול פוליטי"

עוד בוואלה!

לכבוד ט"ו בשבט: נתח אסאדו טרי ועסיסי עם פירות יבשים

וואלה! אוכל בשיתוף יינות ביתן
הפגנת נכים, אחר הצהריים(צילום: מגד גוזני)
שוטר מנסה להשתלט על מפגין(צילום: מגד גוזני)

צעירה נחמיאס, בת 69 מקרית חיים עם 100% נכות, אמרה: "אני מבינה שהנהגים מתעצבנים, מי שחי ברווחה לא יבוא איתנו וזה מצער. 15 שנה לא הוסיפו לנו לקצבה. זה מטורף מה שהולך פה. אני לא קוראת לביבי ראש הממשלה ולא מכירה בכנופייה בירושלים שגונבת את הכסף שלנו. מושכים אותנו שנים. כחלון הוא סמרטוט, אין לו מילה. הוא פיון בכנופיה".

אניה זילברמן מלוד, הלוקה בראייתה, אמרה: "שביבי וכחלון ילכו הביתה, שיתביישו. שהם יחיו מ-2,342 שקל. שיתנו את המשכורות שלהם עכשיו ואני אעזוב את הצומת. הם נבזים, לא חברתיים, הם אכזריים. פושעים נגד ציבור הנכים. מחכים שנמות יום יום ואז הם ישלמו פחות. שלטון הליכוד הכי לא חברתי".

הרחובות שנסגרו: רחוב קפלן ממזרח, מרחוב אבן גבירול ועד צומת הרחובות מנחם בגין-קפלן; רחוב גבעת התחמושת ממזרח למערב מרחוב יגאל אלון; העליות והירידות לנתיבי איילון במחלף השלום; רחוב מנחם בגין מצפון ומדרום.

התנועה ברחובות אלה הופנתה בידי המשטרה לשיקועים שמתחת לצומת קריית הממשלה. המשטרה ביקשה מציבור המפגינים להישמע להוראות השוטרים: "משטרת ישראל תאפשר את קיום המחאה אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי".

שוטרי משמר הגבול מתעמתים עם מפגין בירידה לאיילון(צילום: מגד גוזני)
המפגינים בדרך השלום(צילום: מגד גוזני)

ארגוני הנכים, בהובלת ארגון "נכה - לא חצי בן אדם", מנהלים בחודשים האחרונים מאבק להעלאת קצבאות הנכים לגובה שכר המינימום, העומד על 5,000 שקל בחודש. הם מוחים נגד הסיכום להעלות את קצבתם רק ל-4,000 שקלים.

על פי המתווה המסתמן, היקף ההעלאה יעמוד על כארבעה מיליארד שקלים שיחולקו בארבע פעימות. בין היתר דנו הגורמים המעורבים במתן תמריצים שיאפשרו את הגברת השילוב של אוכלוסיית הנכים בשוק העבודה באופן שיביא לשיפור ניכר בתנאי מחייתם.

(עדכון ראשון: 16:20)

נכה על הכביש(צילום: מגד גוזני)
המפגינים מול קריית הממשלה(צילום: מגד גוזני)
מפגין על כיסא גלגלים מול התנועה החסומה בנתיבי איילון(צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully