מחאת הנכים: עשרות חסמו לסירוגין את כביש 1 בכניסה לירושלים

המפגינים, המבקשים להשוות את קצבאות הנכים לשכר המינימום, שיבשו את התנועה בבירה. בשל החסימות נרשמו עומסי תנועה בצירים הסמוכים ליציאה מהעיר והמליצו לנסוע בדרכים חלופיות. "אנחנו ממש מצטערים אבל אתם תמשיכו לחכות", אמרו לנהגים שחיכו בפקק

08/05/2017
צילום: גיא והב, טי.פי.אס

במסגרת מחאת הנכים, המבקשים להעלות את קצבאותיהם, חסמו היום (שני) לסירוגין מפגינים את כביש 1 בכניסה לירושלים. מהמשטרה נמסר כי בשל החסימות נרשמו עומסי תנועה בצירים הסמוכים ליציאה מהעיר והמליצו לנסוע בדרכים חלופיות. שוטרי אגף התנועה נמצאים במקום ומכוונים את התנועה.

מוקדם יותר היום פוזרה הפגנת הנכים מול משכן הכנסת. לאחר מכן, הגיעו המפגינים לגשר המיתרים וחסמו את כביש ויצמן לכיוון היציאה מהעיר. הם גם התקדמו לעבר כביש 1 לכיוון מזרח וחסמו את מנהרת הארזים. המפגינים מחו נגד העלאת קצבתם ל-4,000 שקלים בחודש ולא ל-5,000 שקלים, בדומה לשכר המינימום במשק. הם קראו לנהגים שנתקעו בפקק: "אנחנו ממש מצטערים אבל אתם תמשיכו לחכות".

לקריאה נוספת:
קצבת הנכים תעלה ל-4,000 שקלים בחודש - שיחולקו לארבע פעימות
התאגיד, השבת וחוק הלאום: הכנסת חוזרת מפגרה למושב קיץ סוער
הנכים זועמים על תכנית כחלון: "שלא יגידו שאין כסף, הכול פוליטי"

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: כך תשפרו ביצועים - עם הנחה בלעדית

מוגש מטעם "גברא"
המפגינים חוסמים את הכניסה לעיר. היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא והב/TPS)

ארגוני הנכים, בהובלת ארגון "נכה - לא חצי בן אדם", מנהלים בחודשים האחרונים מאבק להעלאת קצבאות הנכים לגובה שכר המינימום. בפגישה שנערכה בסוף החודש שעבר בין מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, פרופ' ירון זליכה והגורמים המקצועיים במשרד, הוחלט כי תנוסח החלטת ממשלה להעלאה דרמטית של קצבאות הנכות, כך שבסוף התהליך הקצבה תעמוד על 4,000 שקל בחודש.

על פי המתווה המסתמן, היקף ההעלאה יעמוד על כארבעה מיליארד שקלים שיחולקו בארבע פעימות. בין היתר דנו הגורמים במתן תמריצים שיאפשרו את הגברת השילוב של אוכלוסיית הנכים בשוק העבודה באופן שיביא לשיפור ניכר בתנאי מחייתם.

מבקשים להשוות את קצבתם לשכר המינימום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא והב/TPS)
  • נכים
  • הפגנות
  • כביש 1

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully