נתניהו לאבו מאזן בטקס לחללי פעולות האיבה: "ממן שלום, ולא רצח"

בנאומו בטקס האזכרה השנתי לנפגעי פעולות האיבה בהר הרצל שיגר ראש הממשלה מסר ליו"ר הרשות הפלסטינית, שייפגש השבוע עם נשיא ארה"ב בוושינגטון. "אתה רוצה לעשות צעד אמיתי לשלום? בטל את התשלומים למרצחים"

צילום באדיבות ערוץ הכנסת, עריכה: שמרית גולדשטיין

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (שני) ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במהלך הטקס הממלכתי לנפגעי פעולות האיבה בהר הרצל בירושלים "לממן שלום ולא טרור". הטקס, שבו השתתף גם הנשיא ראובן ריבלין הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ציין את זכרם של 4,128 איש שנהרגו מאז 1860, מהם 11 השנה – האחרונה שבהם היא חנה בלדון, סטודנטית מבריטניה שנדקרה למוות בפיגוע ברכבת הקלה בירושלים לפני כשבועיים.

נתניהו אמר כי "השכול מנסה לפגוע בכולנו. חללי פעולות האיבה הם חלק מרכזי מסיפור התקומה שלנו". לדבריו, "לכולם שמור מקום בלבנו הדואב, וזכרם לא יישכח. משפחות יקרות, אני שותף לכאבכן העמוק. אני מרכין ראש לזכר יקיריכן. כל דור בדורו ידע ימים, כל דור קבר את מתיו, כל דור גילה גבורה פנימית ויצא למלאכתו כשהוא משיב מלחמה לתוקפיו. הנכונות הזו לא להיכנע היא הסיבה שאנחנו גוברים על הטרור שלא יכול לנו זה מאה שנים. לפעולות האיבה אופי שפל ופחדני, המחבלים שמבצעים אותן תוקפים בכוונת תחילה חפים מפשע. הם עושים זאת באכזריות נוראית".

עוד בוואלה! NEWS:
ישראל מתייחדת עם זכר הנופלים: אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל
החדרים שקפאו בזמן: פרויקט צילומים מיוחד

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
נתניהו בטקס לזכר נפגעי פעולות האיבה, היום (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)
הרב הצבאי הראשי, קרים (צילום: נועם מושקוביץ)

נתניהו המשיך לתקוף את הפלסטינים: "כל המרצחים הללו, השפלים הללו, מקבלים משכורת חודשית מהרשות הפלסטינית. רצחת יותר? קיבלת יותר. הנשיא עבאס, שהולך השבוע לפגישה עם הנשיא טראמפ, איך אתה יכול לדבר על שלום, ובד בבד לממן רוצחי חפים מפשע? בטל את התשלומים למרצחים. ממן שלום – ולא רצח.

כולכם מתעלים מעל היגון והצער, לעשייה חשובה למען אחרים. כולכם מהווים סמל לצמיחה מתוך משבר. אחיי ואחיותיי משפחות יקרות, המהלומה שניחתה עליכם כואבת, האחדות היא יסוד קיומנו המשותף ויחד נבטיח את הניצחון של הטוב על הרע. אני מאחל החלמה שלמה לפצועים, זכרם של חללי הטרור ופעולות האיבה יהיה חקוק בלבנו לעד".

משפחות נפגעי פעולות האיבה בקהל, היום (צילום: נועם מושקוביץ)
טקס הגל-עד לחללי חיל האוויר בירושלים, היום (צילום: ראובן קסטרו)

בשבועיים האחרונים, לקראת פגישת טראמפ ואבו מאזן ביום רביעי, נתניהו מעלה בעקביות את הדרישה שהרשות תפסיק את העברת המשכורות והקצבאות למחבלים, המעוגנת בחקיקה רשמית של הרשות ובסעיפים מיוחדים בתקציב שלה, שממומן בחלקו מכספים אמריקניים. השליח המיוחד של טראמפ, ג'ייסון גרינבלט, כבר העלה את הנושא בפני אבו מאזן כשפגש אותו ברמאללה במרץ, והנושא צפוי להיות על סדר היום של הפגישה עם טראמפ ביום רביעי.

הבוקר בשעה -11:00 נשמעה צפירת זיכרון בת שתי דקות, ולאחריה נערכו טקסים ממלכתיים בהר הרצל ובקריית שאול בתל אביב לזכר 23,544 חללי מערכות ישראל.

אזרחים עומדים בצפירה בתל אביב, היום (צילום: רויטרס)
חיילים בבית העלמין בהר הרצל (צילום: נועם מושקוביץ)
עומדים בצפירה בנתיבי איילון (צילום: רויטרס)
חיילים בהר הרצל (צילום: נועם מושקוביץ)
מטס הצדעה בטקס הגל-עד לחללי חיל האוויר בירושלים, היום (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully