קצינים דתיים נגד ראש עיריית רמת השרון: "שונא חובשי כיפה"

קצינים מהמגזר הדתי-לאומי המתגוררים בעיר יוצאים נגד ההחלטה שלא להקים במה למגזרם ביום העצמאות: "הדעות החשוכות המשוות את הדתיים לחיזבאללה הפכו למדיניות מוצהרת", כתבו. ראש העירייה גרובר: "ההחלטה אינה חד-צדדית, לא אתן יד לפרגודים ומחיצות"

הדתיים טוענים כי העירייה סירבה להצעות פשרה. רמת השרון (צילום: צילום מסך, עיריית רמת השרון)

קצינים מהמגזר הדתי-לאומי המתגוררים ברמת השרון שיגרו הבוקר (שישי) מכתב דחוף לראש העירייה אבי גרובר במחאה על ההחלטה לא להקים השנה במה המותאמת למגזר הדתי בעיר. את מכתבם פתחו התושבים בהבעת הזעזוע מההחלטה "להחרים ולמנוע מהציבור הדתי להשתתף בחגיגות יום העצמאות 2017", לדבריהם.

"בכל הערים בארץ נהוגה במת יום העצמאות עבור הציבור הדתי, המותאמת באופייה למגזר הדתי ולתנועת הנוער בני עקיבא", כתבו הקצינים הדתיים המתגוררים בעיר. "גם ברמת השרון הייתה נהוגה במה כזו במשך השנים, עד החלטתך הנוכחית, שמטרתה לנעוץ חץ בלבן של משפחות מסורות, נאמנות וציוניות רק על שום שהן חובשות כיפה".

גרובר מסר בתגובה: "ההחלטה שהתקבלה אינה חד-צדדית. לאחר כמה שיחות, הצענו משבצת מכובדת והוגנת בבמה הישראלית כצעד של ביטוי להשתלבות המיוחדת של כל הציבורים במרקם החיים המשותף ברמת השרון ובמדינה. אני לא מוכן לתת יד לתופעה של פרגודים ומחיצות בלב חגיגות העצמאות ברמת השרון. זו לא אופייה של רמת השרון. מכאן ועד להשוות זאת להשוואה לחיזבאללה, המרחק רב ביותר ואינו במקום".

עוד בוואלה! NEWS:
ערב יום הזיכרון התשע"ז: 23,544 נופלים, 60 נוספו בשנה האחרונה
טרגדיה בצפון: בת שנה מתה מקריסת מערכות כתוצאה מחיידק אלים
מכתבי איש הלח"י שנדון למוות נחשפים לראשונה: "לא אבקש רחמים, חרפה היא"

טוב לדעת (מקודם)

הדגמה חינם: הפלטפוס מתיישר כבר מהצעד הראשון

לכתבה המלאה
עלון אירועי יום העצמאות ברמת השרון (צילום: צילום מסך, דף הפייסבוק של עיריית רמת השרון)

לטענת התושבים הדתיים, ולפי הפרטים שציינו במכתבם, גרובר החליט על דעת עצמו לפני כמה שבועות שלא לאפשר את קיום הבמה לציבור הדתי, זאת על אף פניות רבות מתושבי העיר. בקריאתם לגרובר, הוסיפו: "בימים האחרונים אתה מסרב לכל הצעת פשרה להעתיק את הבמה למקום אחר, ולכל מתווה שיאפשר למשפחות של קצינים ולוחמים לחגוג את יום העצמאות באופן המותאם לערכים ולמנהגים המקובלים בציבור הדתי. במילים אחרות, או שתרקדו לפי החליל והתרבות שלי, או שתסגרו את עצמכם בבית".

"אנו מזועזעים, כואבים והמומים, עד להיכן יכולה להגיע שנאת החינם והחרמת הזולת רק בגלל שדעותיו, לבושו ואורח חייו שונים מעט משלך", כתבו. "מבחינתנו, ההחלטה האומללה הזו היא קריאת חרם על חיילים, קצינים וחיילי מילואים שאין מקומם בפרהסיה היישובית ביום העצמאות, רק משום שהם חובשים כיפה. זהו מהלך של כניעה והסכמה עם מסע הסתה מסוכן, שרק לאחרונה הגיע לכדי השוואה של המגזר הדתי-לאומי, התורם לחיי המדינה בכל תחומי העשייה והתרבות, למחבלי חיזבאללה. לצערנו דעותיו החשוכות של יוסי קליין הפכו למדיניות מוצהרת של שנאה וחרם חובשי כיפה אצלך".

בערים אחרות נהוג להקים במות נפרדות לציבור הדתי. עלון הבמה הדתית בראש העין (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

משה דנן, בן 30 המתגורר עם משפחתו ברמת השרון, קצין בצה"ל החתום על המכתב לגרובר, סיפר כי את הציבור הדתי-לאומי בעיר מלווה כבר תקופה ארוכה תחושה ש"שמים עליהם פס". "ההחלטה שלא להקים במה שמתאימה לערכי הציבור הדתי-לאומי ביום העצמאות, יום חגה של מדינת ישראל, היא חותמת על החרם שראש העיר מטיל על הציבור הדתי-לאומי בעיר", אמר. "אנו לא נשפיל ראשנו ולא נרד על ברכינו ולא נאפשר לך להשפיל את משפחותינו", קרא לגרובר, והוסיף: "בכוונתנו לקיים אירוע, במימון שייאסף על ידי התושבים, במגרש הספורט בשכונת מורשה, לרבות במה מכובדת ואמנים בהקפדה יתרה על החוק והבטיחות. ראש העיר מוזמן לשלוח את פקחי העירייה לגרש את הנשים, הילדים, הקצינים והלוחמים, שכל חטאם הוא שהם חובשי כיפה, ומבקשים לחגוג ולשמוח את יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully