מקורבי השר כץ על בקשת המשטרה לחקור אותו: "מסע הכפשה מתוזמן"

המקורבים הביעו זעם על הפרסום בוואלה! NEWS ולפיו ביקשה המשטרה לחקור את שר הרווחה בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית. לטענתם, מדובר ב"ניסיון לפגוע בעשרות שנות העשייה הציבורית שלו ולעשות שימוש פסול בגורמי האכיפה לצורך כך"

עריכה: ניר חן.

מקורבים לשר העבודה והרווחה חיים כץ הביעו היום (רביעי) זעם על "מסע ההכפשה המתוזמן ושלוח הרסן בתקשורת", לדבריהם, "בניסיון לפגוע בשמו של השר כץ ובעשרות שנות העשייה הציבורית המבורכת שלו". זאת, בהתייחס לפרסום בוואלה! NEWS ולפיו המשטרה פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לחקור אותו במסגרת פרשת השחיתות בתעשייה האווירית.

"השר אינו חושש ויתמודד בחקירה - אם וככל שיוזמן", מסרו מקורביו. "נראה כי לרשות החברות הממשלתיות, בראשות אורי יוגב שמנהל מזה שנים מאבק אישי חסר בסיס בשר כץ, יש חלק נכבד במסע ההכפשה התקשורתי, תוך ניסיון לעשות שימוש פסול ולא ענייני בגורמי האכיפה לצורך כך".

עוד בוואלה! NEWS

בלי להסתבך: רוסטביף מרשים בקלי קלות

לכתבה המלאה
"יתמודד בחקירה אם וככל שיוזמן". השר כץ (צילום: ניב אהרונסון)

מוקדם יותר פורסם כי חוקרי היחידה הארצית לפשיעה כלכלית בלהב 433 פנו לאביחי מנדלבליט כדי לחקור את השר בנוגע להטיית מכרזים של ספקי שירות והתפקדות לליכוד תמורת שוחד. בחודש שעבר נעצר בנו של השר, יאיר כץ, בחשד למעורבות בפרשה, המכונה פרשה 630.

בין היתר, החוקרים אספו עדויות ומסמכים רבים בשני הנושאים והם רוצים לאמת אותם מול השר כץ. גורמים המעורבים בחקירה אמרו לוואלה! NEWS כי הבקשה הועברה עוד לפני החג ועתה ממתינים להחלטת היועץ המשפטי לממשלה. "כדי להתקדם בחקירה הזו היועץ המשפטי לממשלה יהיה חייב לאשר לחוקרים את זימונו לחקירה באזהרה של השר כץ. מהעדויות והמסמכים שמו עולה ונקשר לפרשות", אמר אחד הגורמים.

תא"ל במיל' אסעד. חשוב מרכזי (צילום: יותם רונן)

במסגרת הפרשה, שנחשפה בחודש שעבר, נעצרו 14 חשודים, בעלי תפקידים ונושאי משרה בתעשייה האווירית ובחברות פרטיות, שסיפקו או מספקות כיום שירותים לתעשייה האווירית, ובהם גם תת-אלוף (במיל') אמל אסעד. החוקרים סבורים כי אסעד פעל לקידום אינטרסים של חברה שהיה בעל זיקה אליה, וכי יש בידי המשטרה תרשים מסודר של תזרים הכסף לחשבונות הקשורים לחברה זו.

עצור מרכזי נוסף הוא אלי כהן, שנחשב על פי החוקרים לאיש החזק ביותר בוועד בפרט ובחברה בכלל. מאז מעצרו בחודש שעבר הצליחו החוקרים לאסוף מאות עדויות של עובדים ונותני שירות לחברה, שלטענתם הצליחו למפות פעילות עבריינית בתעשייה האווירית. לטענת גורמים במשטרה, המעצרים הצליחו "לשבור את שלטון האימה של אנשי הוועד".

האזינו: אבי אשכנזי על הבקשה לחקור את חיים כץ בריאיון לניסים משעל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully