"הבבונים חוגגים": פרסמנו מתכון למופלטה ונתקלנו בישראלים המכוערים

לקראת המימונה העלנו כתבה ובה מתכון למאכל האהוב והמפורסם, ולצערנו נתקלנו בתגובות שטופות שנאה ובורות נגד העדה המרוקאית. "לחיות האלה מותר לשגע את השכנים כל הלילה", כתבו גולשים והפכו את הדיון על קולינריה לשיח מכוער וגזעני

מערכת וואלה! חדשות
צילום: עידו שחם, עריכה: אביב ארגז

כתבה שפרסמנו אתמול (שני) בוואלה! אוכל, ובה מתכונים לקראת חג המימונה, הניבה כמה תגובות גזעניות ומשולחות רסן נגד יהודים יוצאי מרוקו ומנהגי החג הפופולרי שהנחילו בתרבות הישראלית.

אלא שהתגובות שהתקבלו לכתבה - לא כולן כמובן, אך כמות לא זניחה מהן - הפתיעו אותנו בכמות השנאה, בשפה הירודה ובבוז שהופנה כלפי העדה המרוקאית.

"העדה הכי פרימיטיבית בארץ אחרי האתיופים. עם החג הערבי שלהם. מופלטה זה גועל נפש מלא שומן. איכס!!!!!!!!!!!", נכתב באחת התגובות. "מרוקאים = ערבים, גם בהתנהגות וגם בחגים. ועכשיו בגלל שאיזה דביל העביר חוק, לחיות האלה מותר לשגע את השכנים כל הלילה... נפלא לחיות בישראליסטן", נאמר באחרת.

לקריאה נוספת:
תרבחו ותסעדו: פסח נגמר - חגיגות המימונה יצאו לדרך
מופלטה, על שום מה: כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת המימונה

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
חלק מהתגובות שהופיעו לכתבה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"המרוקאים מכינים מופלטות, אני רגוע!... כשיזכו בפעם הראשונה בפרס נובל, אני אתחיל לדאוג", לעג משתמש אחר.

השנאה לא עצרה כאן, ותגובות נוספות נוטפות שנאה המשיכו להציף את הכתבה. "המוני מרוקקי ישראל יצאו לחגוג את המימונה", "התחלנו, בבונים חוגגים", הגיבו אחרים.

(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

התגובות שהוזכרו כאן זעזעו גם אותנו. לא מדובר רק ברמת השיח שהעליבה את כולנו - ואפילו לא בזה שהסערה נולדה מכתבה על מתכון לחג - אלא בעדות לכך שהבורות והשנאה מרימות ראשן בכל הזדמנות שניתנת להן. התגובות הבוטות והגזעניות נמחקו לאלתר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully