הנעדרים מהכנרת טרם אותרו; החשש לחייהם גובר

ביום השלישי לחיפושים של איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון כראדי שנסחפו על גבי מזרון ים, כוחות החיפוש טרם מצאו כל רמז למיקומם. "אנחנו נמצאים בחוסר ודאות אבל נאחזים באמונה", אמר דודו של כראדי

  • הכנרת
  • טביעות
קרדיט: דוברות המשטרה

היום השלישי לחיפושים אחר שלושת הנעדרים בכנרת לאחר שנסחפו בחוף לבנון על גבי מזרני ים בשלושה מקרים שונים מתנהל היום (שישי) תחת עננה כבדה. צוותי החיפוש וכוחות החילוץ וההצלה המשיכו בחיפושים אתמול גם עם רדת החשכה, כשהנחת העבודה היא שקיים חשש לחייהם של השלושה.

באירוע הראשון, התהפך נחמן איטח עם מזרן הים שלו. אישה ששהתה עמו במים חולצה על ידי אזרחים רכובים על אופנוע ים, ואילו איטח עדיין נעדר. אחותו כתבה בהודעה שפרסמה בפייסבוק: "מתחננת אליכם, תתפללו שימצאו את אחי. בבקשה, הוא נעלם בכינרת ולא מוצאים אותו". אחיו נתנאל אמר כי "אנחנו סומכים על המשטרה, אבל משתתפים בחיפושים. מתפללים שנמצא אותו חי".

באירוע השני נכנסו למים שני נערים בני 17 ממרכז הארץ על מזרן ים, אך המזרן התפוצץ ורק אחד מהם חולץ, לירון כראדי עדיין נעדר. באירוע השלישי נכנסו על מזרן ים שלושה צעירים מצפון הארץ לכנרת. לאחר שנסחפו, שניים מהם חילצו את עצמם, ואילו השלישי, איתמר אוחנה בן 19, עדיין נעדר.

עוד בנושא:
משפחות הנעדרים בכנרת: "לא נערכו כראוי - אפשר היה למנוע אסון"
"תתפללו שימצאו את אחי": צוותי החיפוש אחרי הנעדרים בכנרת במרוץ נגד הזמן
משפחות הנעדרים בכנרת: "לא נערכו כראוי - אפשר היה למנוע אסון"

עוד בוואלה! NEWS

הכי כיף ביחד: דברים חדשים ששווה לנסות עם כל המשפחה

לכתבה המלאה
מאמצי החיפוש אחר הנעדרים, הבוקר (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

אהרון כראדי, דודו של לירון, אמר כי המשפחה מנסה להיאחז באמונה שנותרה בה. "אנחנו מנסים לעכל את מה שעובר עלינו. כרגע אנחנו נמצאים בחוסר ודאות, אבל מנסים להיאחז באמונה שיש לנו", אמר. "אנחנו כאן כל המשפחה, הגענו לחוף עם אביו של לירון".

עם רדת החשכה אתמול, הצטמצמו החיפושים והתמקדו בסריקות של ספינות שיטור, בחיפושי מתנדבים על קו החוף ובמסוקים של צה"ל והמשטרה שמסיירים במקום. באיזור המשוער שבו טבעו הצעירים עומק המים הוא כ-21 מטרים והטמפרטורה בעומק המים נעה סביב 12-14 מעלות צלזיוס.
משעות אחר הצהריים צנחו הטמפרטורות והחלו לנשב רוחות מערביות חזקות מאוד. בכמה מחופי הימה נקראו הרוחצים לצאת מהמים מחשש שייסחפו.

היום השלישי לחיפושים. כראדי, אוחנה ואיטח (צילום: באדיבות המשפחה)
החיפושים בכנרת, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

דובר מחוז צפון במשטרה, יקי אוחנה, התייחס אתמול לטענות שלפיהן החיפוש אחר הנעדרים החל מאוחר מדי. "אתמול, משעות הבוקר, עם היוודע הבשורה על הנעדרים התחלנו בחיפושים עם ספינות שיטור. בשעות הבוקר המוקדמות צירפנו את יחידת הצוללנים המשטרתית במשולב עם יחידת הצוללנים של זק"א", אמר.

"לצערי אין לנו כרגע בשורות", הוסיף אוחנה. "אני לא רוצה להתייחס לטענות המשפחות בשעת צערן". לדבריו, "ברגע שקיבלנו התרעה משינו מהמים כ-80 מתרחצים שנסחפו עם המזרונים שלהם מהמים. גם העלינו לאוויר מסוק צה"לי כדי לגבות את החיפושים שלנו".

צוללני מסייעים באיתור הנעדרים, אתמול (צילום: אלי אשכנזי)

יהודה ניצני, חבר קיבוץ כנרת ומתנדב במשטרת הים, הסביר כי בשעה שיש רוח חזקה, אסור בהחלט להיכנס לכנרת על גבי מזרונים או אבובים, מחשש להיסחפות. הוא הוסיף כי במקרה כזה, יש להישאר על המזרון ולא לרדת ממנו. "הרוח לא תהפוך מזרון עליו יושבים אנשים", אמר. "לכל היותר, היא תסחף אותך, וכוחות החילוץ יגיעו ויחלצו אותך". לדברי ניצני, כל פעולה אחרת היא "טעות חמורה" שעלולה להסתיים בטביעה.

הוא הבהיר כי גם מי ששוחה היטב ומנסה לשחות לחוף "יעשה טעות אם ינהג כך". לדבריו, במצב כזה נמצאים בלחץ ובמצוקה, והנשימה מתקצרת. חגי לוין, מנהל אגף הפיקוח ברשות הכנרת עוד קרא לציבור להישמע להוראות המצילים. יתרה מכך, הנופשים התבקשו שלא להיכנס למים בחופים לא מוכרזים ולהימנע מכניסה לאזור העמוק.

מאמצי החיפוש אחר הנעדרים, הבוקר (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הכנרת, הבוקר (צילום: אתר רשמי, רשות הכנרת)
ספינת משטרה בחיפוש אחר הנעדרים, אתמול (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully