נושאים חמים

בשעות העומס של המטיילים: מאות חרדים חסמו את כביש 4 בשרון

כ-600 מפגינים חרדים שיבשו את התנועה באזור מחלף הדרים לשני הכיוונים במחאה על מעצר עריק מצה"ל, בשעות העומס שבהן רבים עשו את דרכם חזרה מטיולי החג. 13 נעצרו

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

כ-600 מפגינים חרדים מ"הפלג הירושלמי" חסמו היום (חמישי) לשעה קלה את כביש 4 לשני הכיוונים באזור מחלף הדרים, במחאה על מעצר עריק. 13 נעצרו.

חסימת הכביש הגיעה בשעת עומס בחול המועד פסח, בזמן שנהגים רבים שבים לבתיהם מטיולים ברחבי הארץ. המשטרה המליצה לנהגים לנסוע בדרכים חלופיות.

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
אסד מגיב על ההפצצה האמריקנית: "המתקפה הכימית פוברקה לחלוטין"
משפחות הנעדרים בכנרת: "לא נערכו כראוי - אפשר היה למנוע אסון"
"'בדיקות זרע' תמורת תשלום": תושב אפרת נאשם בעבירות מין

הפגנת חרדים ליד כביש 4 עקב הפגנת חרדים (אתר רשמי , קבוצת "מחאות החרדים הקיצוניים")
(צילום: קבוצת "מחאת החרדים הקיצוניים")
הפגנת חרדים ליד כביש 4 עקב הפגנת חרדים (אתר רשמי , קבוצת "מחאות החרדים הקיצוניים")
(צילום: קבוצת "מחאת החרדים הקיצוניים")

לפני כשבועיים היה גל הפגנות ובו מדי יום יצאו אלפי חרדים לרחובות במחאה על הגיוס לצה"ל ועל מעצר עריקים. במהלך ההפגנות, נעצרו עשרות חרדים.

המפגינים נשאו שלטים עם סיסמאות חריפות נגד הממסד והמדינה, בהן "איווט ליברמן, את שיטות הק-ג-ב תשאיר ברוסיה" ו"המשתף פעולה עם גזירת הגיוס הוא קאפו חרדי". בעצרת נשאו דברים רבנים מההנהגה הרוחנית של שני הפלגים הקיצוניים שמובילים קו תקיף נגד שיתוף פעולה עם צה"ל.

מנהיג הפלג הירושלמי, הרב אוירבך, טען כי "צריכים להתעורר ולעמוד על נפשנו ולא להיגרר. אוי לנו שצריכים להסביר ולבאר את הצרה שקמו פריצי עמך לקרר, שהם ככל הגויים ממש. כבר הגיעו לתוך בתי המדרשות, מנסים לגייס. אוי לנו שכך עלתה בימינו. אלו הם דברים שהם עיקרי הדת שעל זה מסרנו את נפשנו בכל דור ודור. אסור להשלים עם המציאות הזו".

(עדכון ראשון: 18:05)