פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "פגם שערורייתי" באיסור המחשבים בטיסות: על מה מדברים בעולם

   על כותרות העיתונים השתלטו ההפגנות ברוסיה, הלחימה באזור מעוז דאעש בסוריה והבחירות בגרמניה ובהונג קונג. "אינדפנדנט" הבריטי חושף: כך ניתן לעקוף את האיסור על העלאת מכשירי טכנולוגיה לטיסות מאיסטנבול לארה"ב

   עיתון "אל-חיאת" מערב הסעודית כמעט ואינו חורג מגבולות המזרח התיכון – בכותרת הראשית המאבק בין כוחות "המדינה האסלאמית" (דאעש) לקואליציית ארגוני האופוזיציה הכורדיים-ערביים "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים" בסכר טבקה, שסמוך למעוז דאעש בסוריה, א-רקה. בהמשך, הדיווחים על הרג אזרחים במוסול ומאבקי הכוחות בין וושינגטון לטהראן בסכסוכים השונים האזור.

   כותרות העיתונים בעולם, 27 במרץ 2017 (צילום מסך)

   "רוסיה יוצאת לרחובות" – הכריז "אינדפנדנט" מבריטניה, שבישר בכותרת הראשית על הפגנות הענק ברוסיה במחאה על השחיתות השלטונית. בכותרת נוספת בדף הראשי, "הפגם השערורייתי" באיסור על העלאת מכשירי טכנולוגיה לטיסות – שמאפשר, לטענת הכתב סיימון קלדר, מעבר בין נוסעים שעברו בידוק ביטחוני לכאלה שלא בשדה התעופה אטאטורק באיסטנבול, אחד מאלה שנכלל בהנחיות המגבילות של הרשויות האמריקניות.

   כותרות העיתונים בעולם, 27 במרץ 2017 (צילום מסך)

   גם "וול סטריט ג'ורנל" מארצות הברית בוחר להציב את ההפגנות ברוסיה בכותרת הראשית, בליווי תמונה של מפגינה שמוחזקת על ידי לא פחות מארבעה שוטרים – אחד שמחזיק בכל אחת מידיה ומרגליה. בכותרות נוספות, טראמפ מנסה להשיג תמיכה דו-מפלגתית, והאולפנים בהוליווד יציעו סרטים לצפייה ברשת מוקדם מהמצב הנוכחי.

   כותרות העיתונים בעולם, 27 במרץ 2017 (צילום מסך)

   ברוסיה, מנגד לכלי התקשורת באירופה ובצפון אמריקה, נעדר כל דיווח על הפגנות הענק ששטפו את רחובות הבירה מוסקבה ועשרות ערים נוספות. במקום זאת, הכותרת הראשית הבוקר בסוכנות הידיעות רי"א נוגעת למגעים בין רוסיה לאוקראינה, בדרישה להפוך את ההחלטה לאסור את כניסתה של הנציגה הרוסית לאירוויזיון בקייב.

   כותרות העיתונים בעולם, 27 במרץ 2017 (צילום מסך)

   "די וולט" מגרמניה מבשר בכותרתו הראשית על ניצחון המפלגה השמרנית – מפלגתה של הקנצלרית אנגלה מרקל – בבחירות המקומית במדינת סאר, אחת ממערכות הבחירות האחרונות לפני הבחירות הכלליות בחודש ספטמבר הקרוב. רבים הביטו בציפייה לתוצאות הבחירות במדינה, שבה כמיליון תושבים, שעשויות לסמן את המגמה לקראת הבחירות הכלליות.

   כותרות העיתונים בעולם, 27 במרץ 2017 (צילום מסך)

   העיתון מהונג קונג South China Morning Post מבשר גם הוא על תוצאות הבחירות – עם מינויה של המועמדת האהודה על ידי הממשל המרכזי בבייג'ינג להנהגת המחוז החצי-אוטונומי. "קארי לאם מתחייבת לאחד את העיר המפולגת", קראה הכותרת הראשית שמסכמת את הליך הבחירות, הראשון מאז גל המחאה בהונג קונג שהחל בשנת 2014.

   כותרות העיתונים בעולם, 27 במרץ 2017 (צילום מסך)