התקבל הסדר הטיעון בעניין המדביר שגרם למות האחיות בירושלים

בית המשפט המחוזי קיבל את הסדר הטיעון עבור יוסף צבי ברקן, שבעקבות הדברה שביצע מתו אביגיל ויעל גרוס, בנות ארבע ושנה וחצי. ברקן יישא שלוש שנות מאסר וישלם למשפחה פיצויים בסך 200 אלף שקל

אמרי לוי סדן
07/02/2017
צילום: יוני ריקנר, עריכה: ורד לידני

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל היום (שלישי) את הסדר הטיעון בעניינו של המדביר יוסף צבי ברקן, שבעקבות הדברה שביצע בירושלים לפני שלוש שנים הורעלו למוות האחיות אביגיל ויעל גרוס, בנות ארבע ושנה וחצי. על פי ההסדר, נגזרו על ברקן שלוש שנות מאסר והוא יישא בתשלום 200 אלף שקלים למשפחה שנפגעה באסון.

במסגרת הסדר הטיעון, ברקן יודה ויורשע בכתב האישום נגדו, המייחס לו עבירות הריגה וחבלה בנסיבות מחמירות. ההסדר התקבל לאחר קבלת שתי חוות דעת פסיכיאטריות - האחת לבקשת ההגנה והשנייה לבקשת התביעה - המעידות על מצבו הרפואי הבעייתי של הנאשם בעת ביצוע העבירה, ברקע פגיעה מוחית שנגרמה לו בתאונת דרכים לפני האסון.

עוד בנושא:
שלוש שנות מאסר למדביר שהביא למותן של האחיות אביגיל ויעל בירושלים
הורי הבנות שהורעלו בהדברה שמעו על הסדר הטיעון - לאחר לידת בתם

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
ברקן בבית המשפט, היום(צילום: נועם מושקוביץ)

מעורכי הדין יאיר גולן ונחשון שוחט, המייצגים את ברקן, נמסר עם ההסכמה על הסדר הטיעון: "המומחה מטעם הפרקליטות הגיע למסקנות דומות לשל המומחה שלנו, וקבע כי הפגיעה ממנה סבל הנאשם השפיעה על שיקול דעתו ועל יכולתו לקבל החלטות מושכלות ומאוזנות".

שתי האחיות מתו כתוצאה מחשיפה לחומר הדברה זרחני מסוג פוספין שרוסס בדירת משפחתן ברחוב שח"ל בירושלים. ברקן השאיר דלי עם החומר באחד מחדרי הבית ואטם אותו בנייר דבק, אלא שהחומר דלף. אחיהן מיכאל ויצחק גרוס, בני שבע וחמש, נפגעו גם הם מחשיפה לחומר המסוכן, ואושפזו במשך כמה ימים במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה.

ברקן בבית המשפט, היום(צילום: נועם מושקוביץ)
אביגיל ויעל גרוס(צילום: באדיבות המשפחה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully