מחקר חדש מצא את שלוש הבעיות שעלולות להביא לסוף העולם

באוניברסיטת אוקספורד קבעו שמגיפות מסוג אבולה וזיקה, נשק ביולוגי והטיפול בהתחממות הגלובלית עלולות להביא לאסון גדול - אלא אם מנהיגי העולם יקחו אחריות ויתחילו לעבוד יחד

אסור לפספס
איך יגיע סוף העולם? יש כמה אפשרויות (מערכת וואלה! News. בימוי וקריינות: אביב אברמוביץ')

לאחרונה הצגנו בפניכם שלל נבואות אפוקליפטיות של חוקרים ומדענים אמינים יותר ופחות, אולם את האזהרה עליה נספר לכם כעת כדאי לקחת מאוד ברצינות, בעיקר משום שהיא מגיעה אלינו הישר מהאוניברסיטה היוקרתית של אוקספורד.

בדו"ח שוןרסם על ידי "המחלקה לעתיד האנושות", שהיא חלק מהפקולטה לפילוסופיה באחת מהאוניברסיטאות הטובות בתבל, נקבע חד משמעית כי אם העולם ימשיך לנהוג כפי שהוא נוהג, כולנו בדרך למציאות קשה מאוד. כמה קשה? כל אחת משלוש הבעיות שהועלו עלולות להביא לסוף העולם. כן, קראתם נכון.


עוד בנושא:

אסטרואיד עלול לפגוע בכדור הארץ החודש ולחסל את כולנו
אסטרופיזיקאים: "העולם שלנו הוא אשליה וכולנו חיים בהולוגרמה"

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
בקרוב אצלנו? (צילום: צילום מסך, פליקר)

1. התפרצות של מגיפה

הבעיה הראשונה שלנו היא מחלות להן עדיין לא נמצא חיסון ראוי - בפרט זיקה ואבולה, שגרמה למותם של למעלה מ-11 אלף איש באפריקה עד כה. "כפי שהמחלות הללו הדגימו, האחריות לטפל במגיפות צריכה להיות גלובלית", נכתב בדו"ח, "אבל יותר מדי מהתכנון הוא עדיין מקומי, ומעט מדי תשומת לב ניתנת לתרחישים קיצוניים במיוחד".

האבולה גרמה למותם של למעלה מ-11 אלף איש באפריקה עד כה (צילום: AP)

2. נשק ביולוגי

חשש לא פחות גדול שעלה מהדו"ח קשור בכלי נשק ביולוגיים, על רקע המתרחש בסוריה והניסיון של דונלד טראמפ לטפל בבעיית הגרעין האירני. "בדיקות ומחקרים שנערכו בנושא לאחרונה הדגיש צורך עמוק לתשומת לב בינלאומית גדולה יותר", אמר אחד המומחים בנושא.

בצה"ל כבר מתרגלים טיםפול בנפגעי נשק ביולוגי (צילום: צילום: שלומי גבאי עריכה: יאיר דניאל)

3. ההתחממות הגלובלית

הצרה השלישית שלא מקבלת טיפול גדול מספיק, כך לפי הדו"ח, היא ההתחממות הגלובלית, וגם כאן, המסקנות היו שמנהיגי העולם צריכים לקחת אחריות ולפעול בנושא יחדיו. "שיתוף פעולה בינלאומי בנוגע לסכנות הגלובליות הללו חשוב מתמיד", נכתב, לפני השורה התחתונה שצריכה להדאיג כל אזרח באשר הוא - בין אם הוא מתגורר באפריקה, בארצות הברית או בישראל. "מחלות, שינויי אקלים ופצצות לא קונבנציוליות לא מכבדות גבולות מדיניים".

הסובלים הראושנים ולא האחרונים מההתחממות הגלובלית (צילום: ספק 500, Christopher Michel)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully