טוראי בן 34: אחרי מאבק בצה"ל, הטירון המבוגר במג"ב נשבע אמונים

יוני זרקה, שעלה מצרפת, עמד על רחבת המסדרים בתל חדיד וסגר מעגל. לפני כשנה ניהל מאבק נגד ההחלטה שלא לגייסו – וניצח. "אני לומד הרבה, כיף לי". מפקדו: "ביקש שלא יעשו לו הנחות"

31/01/2017
צילום: ניב אהרונסון, עריכה: ורד לידני

טוראי יוני זרקה הוא הטירון המבוגר ביותר שהתגייס למג"ב ואחד המבוגרים ביותר שהתגייסו לשירות חובה בישראל אי פעם. זרקה, שעלה מצרפת, חגג לפני כמה ימים עם חבריו לטירונות את יום הולדתו ה-34. אתמול (שני) הוא סגר מעגל משמעותי בחייו כשעמד על רחבת המסדרים בתל חדיד ונשבע אמונים למג"ב.

לפני שנה ניהל זרקה מאבק מול צה"ל, לאחר שמפקד בסיס קליטה ומיון סירב לגייסו לשירות חובה. בעוד בני גילו עסוקים בפיתוח קריירה ובגידול ילדים, הוא ארז שק שינה וכמה קופסאות שימורים והלך לישון מול הבקו"ם במשך שבועיים. לאחר מכן עבר להתגורר מול הכניסה לקריה בתל אביב, עד שלבסוף הסכימו לגייסו לשירות של שלוש שנים – שנה וחצי בחובה ושנה וחצי בקבע.

עוד בוואלה! NEWS:
מפקד חטיבת הנח"ל ביקש במפתיע לפרוש מצה"ל "מסיבות אישיות"
מתחת לאף החיילים: עצור פלסטיני נמלט מבית החולים בעפולה
מצוקת דיור או אינתיפאדת נדל"ן? בניינים חדשים לאורך גבול עזה

עוד בוואלה!

תיעוד: גדול הכדורסלנים בארה"ב נפגש עם האדמו"ר הרב פינטו

מוגש מטעם שובה ישראל
ניהל מאבק מול צה"ל. טוראי יוני זרקה(צילום: ראובן קסטרו)

"אני אמנם גדול מהחברים שלי במחלקה, אבל אני לומד הרבה ופשוט כיף לי בשירות כלוחם במג"ב", אמר בהתרגשות זרקה. מפקד המחלקה שלו, ניב זנדני, סיפר כי מדובר בלוחם מצטיין שביקש שלא יעשו לו הנחות באימונים. "הוא השתתף בתחרות איש הברזל, כך שאפילו למרות גילו הוא בעל כושר גופני מעולה שעולה על רבים מהלוחמים הצעירים", סיפר המ"מ.

לטקס ההשבעה הגיעו במיוחד מצרפת הוריו של יוני. ההורים, יוסף ויעל, סיפרו כי הם גאים בהחלטת בנם להתגייס למרות גילו. לצדו של יוני צעדו על רחבת המסדרים עוד 363 טירונים, בהם 87 לוחמות. גורם במג"ב סיפר: "לשמחתנו, היום על כל תפקיד לוחם במג"ב מתמודדים עשרה מועמדים. בין הטירונים כעת 30 עולים חדשים ו-21 עולים ותיקים לצד בני הארץ".

זרקה צועד עם חבריו לטירונות(צילום: ראובן קסטרו)
"גאים". זרקה עם הוריו(צילום: ראובן קסטרו)
הטירון המבוגר ביותר במג"ב. זרקה בטקס ההשבעה(צילום: ראובן קסטרו)
  • טירונות
  • צה"ל
  • מג"ב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully