שנה לאחר שנלכד, ברון הסמים "אל צ'אפו" הוסגר לידי ארצות הברית

חואקין גוסמן, שעמד בראש קרטל הסמים סינלואה במקסיקו, הועבר לידי אנשי הסוכנות למלחמה בסמים האמריקנית. הוא מבוקש בשש מדינות בשל פשעיו במסגרת הארגון ועלול להישלח למאסר עולם

אי-פי
20/01/2017
רויטרס

ברון הסמים המקסיקני חואקין "אל צ'אפו" גוסמן הוסגר הלילה (שישי) בידי ממשלת מקסיקו אל ארצות הברית. גורם ממשל בכיר בוושינגטון מסר כי הסוכנות הפדרלית למלחמה בסמים (DEA) מחזיקה בגוסמן. הוא הוטס לניו יורק במהלך הלילה.

משרד המשפטים האמריקני פרסם הודעה בה אישר רשמית כי גוסמן נמצא בידי רשויות החוק במדינה ומסר את תודתו לממשלת מקסיקו על שיתוף הפעולה בהליך ההסגרה. גוסמן נאשם בין היתר כי במסגרת תפקידו בארגון הפשיעה שהנהיג הורה על חטיפה ורצח של בני אדם רבים. בנוסף הוא מבוקש בשל חשדות להלבנת כספים בהיקף של מיליארדי דולרים וכן באחריות להברחת סמים בין מקסיקו לארצות הברית. הוא צפוי לעמוד בפני עונש של מאסר עולם בתום משפטו.

בחודש אוקטובר פסק בית המשפט העליון במקסיקו כי גוסמן, שעמד בראש קרטל הסמים סינלואה יוסגר למדינה, בה הוצאו נגדו צווים בבתי משפט בשש מדינות שונות. גוסמן הצליח בעבר לברוח פעמיים מבית הכלא השמור ביותר במקסיקו. האחרונה שבהן במהלך שנת 2015. מאז נלכד בפעם השנייה, לפני כשנה, הוחזק גוסמן בבית סוהר בקרבת העיר חוארז במקסיקו, שם ניסה למנוע את הסגרתו באמצעים משפטיים.

(עדכון ראשון: 01:50)

עוד בנושא:
בנו של ברון הסמים המקסיקני "אל צ'אפו" נחטף על ידי קרטל מתחרה
מקסיקו: 7 גופות קטועות ראש נמצאו ליד בית ברון הסמים אל צ'אפו
מסלול הבריחה של ברון הסמים המקסיקני המבוקש בעולם

טוב לדעת (מקודם)

לא ייאמן מה קרה לו ב-10 שבועות בלבד

מוגש מטעם TI SWIM
נמלט פעמיים מהכלא השמור ביותר במקסיקו. גוסמן בארה"ב, הלילה(צילום: רויטרס)
כוחות הביטחון בארה"ב מלווים את הסגרתו של גוסמן(צילום: רויטרס)
כוחות הביטחון בארה"ב מלווים את הסגרתו של גוסמן(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully