טורקיה: עובד מזנון אמר כי לא יגיש תה לארדואן - ונעצר

סנול בוראן, מנהל של הקפיטריה במערכת של אחד מעיתוני האופוזיציה, טען בפני השוטרים שחסמו את הדרכים לקראת נאומו של הנשיא כי לא היה משרת אותו. הוא חשוד בהעלבת הנשיאות ועשוי לעמוד בפני עונש של עד ארבע שנות מאסר

סוכנויות הידיעות
27/12/2016
צילום: רוייטרס

(הפגנות בעקבות מעצר מנהיגי מפלגת האופוזיציה במזרח טורקיה, נובמבר האחרון)

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל

סנול בוראן, מנהל קפיטריה בעיתון המזוהה עם האופוזיציה הטורקית, נעצר בסוף השבוע האחרון לאחר שטען כי יסרב להגיש תה לנשיא רג'פ טייפ ארדואן. בוראן נתקל בשוטרים שחסמו את הדרכים בעת שהיה בדרכו לעבודתו במזנון של העיתון "קומהורייט". הוא אמר להם: "לעולם לא אגיש לאדם הזה כוס תה" – ונלקח למעצר בגין העלבת הנשיא.

בית המשפט הפלילי באטיסטנבול האריך את מעצרו של בוראן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. עורך דינו אמר כי הוא מודה שאמר את הדברים, אך הוא מסרב להכיר בכך שמדובר בפגיעה במוסד הנשיאות. אם יורשע, הוא עשוי לעמוד בפני עונש של עד ארבע שנות מאסר.

עוד כתבות מהעולם:
טראמפ על ההחלטה נגד ההתנחלויות: "האו"ם הוא מועדון בילויים"
אובמה מסכם כהונה: "אילו הייתי מתמודד שוב - הייתי זוכה"
"אני הולך לחאלב": פעילי שלום פתחו במסע מחאה מגרמניה לסוריה

בוראן אמר כי לא יגיש לו תה. ארדואן(צילום: רויטרס)

המעצר הוא חלק מגל המעצרים שהחל לאחר ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה ביולי האחרון, ובמסגרתו נעצרו, פוטרו או הושעו מתפקידם עשרות אלפי חיילים, שוטרים, שופטים, מורים ואנשי השירות הציבורי. בין אותם עצורים גם כמה מעובדי עיתון "קומהורייט", שנותר אחד העיתונים היחידים שממשיכים לנקוט בגלוי בקו המתנגד למדיניות ארדואן.

בחודש שעבר, עשרה מאנשי הצוות של "קומהורייט" נאסרו עד לתום ההליכים המשפטיים, בחשד בתמיכה במיליציה הכורדית (PKK), שנגדה מנהלת טורקיה מערכה בדרום-מזרח המדינה, כמו גם באיש הדת פתהוללה גולן, המואשם על ידי הרשויות באנקרה בתכנון ניסיון ההפיכה.

גיליונות של העיתון "קומהורייט"(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully