היסטוריה בתל אביב: החלו עבודות פירוק המזרקה בכיכר דיזנגוף

במסגרת פרויקט הנמכת הכיכר למפלס הרחוב, החל היום פירוק המזרקה המיתולוגית "מים ואש" שעיצב האמן יעקב אגם. כמה מתושבי העיר הגיעו להיפרד מאחד מסמליה הבולטים: "זה היה המקום לנגן בו"

18/12/2016
צילום: יותם רונן, עריכה: יוסי אלטר

עיריית תל אביב החלה היום (ראשון) בפירוק המזרקה המיתולוגית שבמרכז כיכר דיזנגוף, שעיצב האמן יעקב אגם, והמזרקה הססגונית נותרה במערומיה לאחר שהוסרו חלקיה הצבעוניים. פירוק מזרקת "מים ואש", שתיעקר ביום שלישי הקרוב מהכיכר, נועד להכשיר את הקרקע במסגרת פרויקט הנמכת הכיכר למפלס הרחוב.

"הגענו לכאן הבוקר ופירקנו את כל עיצוב המזרקה, לפני שנפנה אותה", סיפר אחד מבין שלושת עובדי העירייה שהיו אמונים על הפירוק. "אנחנו הולכים לאחסן את המזרקה ולהחזיר אותה כשתושלם".

עוד בוואלה! NEWS:
מערכת חורפית נוספת: שלג בחרמון, גשמים ברוב הארץ וחשש לשיטפונות
המצאה ישראלית פורצת דרך: ליפסטיק שיזהה את סם האונס
יו"ר ההסתדרות מתחייב: "אביא לקיצור שבוע העבודה ל-40 שעות"

נותרה במערומיה. פירוק המזרקה, היום(צילום: יותם רונן)

מזרקת "מים ואש" נחנכה בתל אביב לפני 30 שנה כמה מתושבי העיר הגיעו להיפרד מאחד מסמליה הבולטים. "אמא שלי אמרה לי שמפרקים את המזרקה, שלחתי לה תמונות", אמר יריב בלומנפלד, תושב העיר. "חבל, היא הייתה יפה, וניגנה בערב. אני גר ברחוב פינסקר ורואה אותה מהבית. מצד שני יש לזה יתרון, הכיכר גררה הומלסים ומסוממים שישבו שם, והיה מפחיד להסתובב באזור".

שיר כהן, גם היא תושבת תל אביב, סיפרה כי "זה הסמל של תל אביב כבר הרבה שנים. התרגלנו לראות את המזרקה, נהגתי לבוא ולראות את ההופעה, ועכשיו זה לא יהיה". רפאל, נגן חצוצרה בן 13 שהגיע מדי ערב לנגן ליד הכיכר, הוסיף כי "זה היה המקום לנגן, אבל עכשיו לא יהיה יותר כיכר, כולם היו עוברים פה. אני אלך עכשיו לשדרות רוטשילד עכשיו לנגן".

עוד בוואלה!

עתיד החינוך והביטחון בישראל: ראשי המועצות האזוריות מדברים

בשיתוף - מרכז השלטון האזורי
"זה הסמל של תל אביב". פירוק המזרקה, היום(צילום: יותם רונן)
פירוק המזרקה, היום(צילום: יותם רונן)
פירוק המזרקה, היום(צילום: יותם רונן)
פירוק המזרקה, היום(צילום: יותם רונן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully