פינוי עמונה

המשטרה מנסה להרגיע את השטח: פעילי ימין נעצרו לקראת פינוי עמונה

במשטרה מנסים להקדים תרופה למכה ולמנוע הפרות סדר לפני פינוי המאחז הבלתי חוקי עמונה. פעילי ימין נעצרו והוזהרו שלא להפר את החוק. ארגון חוננו: "המשטרה נוהגת כמו במשטרים דיקטטוריים"

15/12/2016
צלמים זמניים מורשים

משטרת ישראל והשב"כ נערכים לפינוי המאחז הלא חוקי עמונה במטרה למנוע פרובוקציות ופעולות לא חוקיות במהלך הפינוי שצפוי בימים הקרובים. כמה פעילי ימין נעצרו והוזהרו בשל החשש כי הם מתכננים להפר את הסדר ואת החוק.
בין העצורים, צעיר שחיבר שיר נגד הפינוי. עם זאת, המשטרה שחררה את הצעיר לביתו לאחר אזהרה. שישה צעירים אחרים נעצרו בחשד שיידו אבנים במחאה על הפינוי הצפוי. גם הם שוחררו לביתם לאחר חקירה.

כמו כן כוחות הביטחון ערכו שיחות אזהרה לכמה פעילי ימין. הפעילים הוזהרו והוחתמו על מסמך בו הם מתחייבים שלא להפר את החוק והסדר. במסמכים עליהם חתמו הוזהרו פעילי הימין "שלא להפר את הסדר ולא לעשות מעשה העשוי להוות עבירה פלילית בקשר לפינוי הצפוי ביישוב עמונה". עוד נכתב כי "מובהר כי כל מעשה המהווה עבירה פלילית, יטופל על ידי משטרת ישראל כדין".

לקריאה נוספת:
תושבי עמונה: מוכנים למאבק על ביתנו, קוראים לציבור להגיע
תושבי עמונה דחו את המתווה; "חשש שהמאחז יפונה הבוקר"
ליברמן על פינוי מאחז עמונה: "לא תהיה סובלנות לפינוי אלים"

הטכנולוגיה - בנעל

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה
המשטרה מנסה להקדים תרופה למכה. פעילי הימין נערכים לפינוי(צילום: ניב אהרונסון)

ארגון חוננו דיווח כי בלשי משטרה פקדו את בית הוריו של צעיר תושב בנימין ומסרו לו דו"ח אזהרה, ומאוחר יותר פשטו כוחות משטרה על בית משפחה בחברון. השוטרים ביקשו לשוחח עם שניים מילדי המשפחה, שלא היו במקום. משלא נמצאו, התקשרו השוטרים לאחד מהם והזהירו אותו שלא יפר את הסדר בעמונה. בנוסף, אחר הצהריים באו בלשי משטרה לצעיר תושב ההתנחלות צופים והזהירו גם אותו בנוגע לפינוי. על פי נתוני הארגון, לפחות שישה צווי אזהרה כאלו ניתנו לפעילי ימין.

"מסע דה-לגיטימציה". אוספים צמיגים(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully