פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מצרים: נמצאו שרידי חומר נפץ במטוס שהתרסק בים התיכון

   ועדת החקירה הציגה את הממצאים אחרי יותר מחצי שנה מאז צלל המטוס שיצא מפריז בדרכו לקהיר ועליו 66 נוסעים ואנשי צוות. סיבת ההתרסקות נותרה לא ידועה, אך עתה מתחזקת ההערכה שמדובר בטרור

   מצרים: נמצאו שרידי חומר נפץ במטוס שהתרסק בים התיכון
   צילום: משרד ההגנה המצרי

   (שרידי המטוס המצרי, על רקע השיחה בין הטייס למגדל הפיקוח)

   שרידים של חומרי נפץ נמצאו על שרידי ההרוגים בהתרסקות המטוס המצרי שצלל אל הים התיכון בחודש מאי - כך הודיעה היום (חמישי) רשות התעופה של מצרים. 66 נוסעים ואנשי צוות היו בטיסת MS804 של חברת "איג'יפטאייר", שהייתה בדרכה מפריז לקהיר ב-19 במאי.

   הסיבה הרשמית להתרסקות עדיין לא ידועה, אך עתה מתחזקת ההערכה שמדובר באירוע טרור למרות העובדה ששום ארגון לא קיבלו אחריות, יותר מחצי שנה אחרי ההתרסקות. בהודעה של משרד התחבורה נמסר כי בעקבות הממצאים, נפתחה חקירה פלילית בנושא. לפני שהמטוס מדגם איירבוס A320 צנח ואיבד גובה, לא התקיימה שיחת מצוקה מהמטוס לרשויות. בחודש יוני הודיעה ועדת החקירה כי מידע מאחת הקופסאות השחורות מצביע על כך שהיה עשן בתא השירותים של המטוס וכי נשמעה אזעקה בטרם התרסק.

   עוד על התרסקות המטוס המצרי
   מתושב נתניה ועד נתניהו: כך התגלגלו שברי המטוס מישראל למצרים
   הקופסה השחורה אישרה: עשן פרץ בשירותי המטוס המצרי לפני שהתרסק
   מצרים: אותרו שרידי מטוס "איג'יפטאייר" שהתרסק בחודש שעבר

   צבא מצרים פרסם תצלום של שברי מטוס הנוסעים שנמצאו לחופי אלכסנדריה (ספק 500)
   חלקים מהמטוס המצרי שאותרו בים התיכון (ספק: צבא מצרים)

   בהריסות המטוס היו סימנים של נזק שנגרמו כתוצאה מטמפרטורות גבוהות וכי החלק הקדמי שלו נפגע מירי. לפי דיווח בלה פיגארו, חוקרים מטעם הרשויות בצרפת מצאו עקבות TNT בהריסות המטוס, אולם נמנע מהם להמשיך לבחון אותן. במצרים הכחישו זאת.

   זאת התרסקות המטוס השנייה שבה הייתה מעורבת מצרים בתוך כמה חודשים. באוקטובר אשתקד התפוצץ מטוס רוסי שהיה בדרכו משארם א-שייח בדרום חצי האי סיני לרוסיה, ועליו 224 נוסעים ואנשי צוות. שלוחת דאעש בסיני קיבלה אחריות על הפיגוע, ולפי החשד אחד מאנשיה שעבד בנמל תעופה החדיר את המטען.