פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נתניהו: "לטראמפ יש רגשות חמים כלפי היהודים וכלפי ישראל"

   בריאיון לתכנית "60 דקות", שישודר מחר, אמר ראש הממשלה כי הוא מצפה שיחסי ישראל וארצות הברית יתחזקו תחת ממשלו של טראמפ. "אני מכיר אותו היטב, אין ספק לגבי יחסו ליהודים ולישראל", אמר

   נתניהו: "לטראמפ יש רגשות חמים כלפי היהודים וכלפי ישראל"
   צילום: לע"מ, עריכה: אוהד פיטר

   (בווידאו: נתניהו מברך את טראמפ על ניצחונו בבחירות, בחודש שעבר)

   ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי מעולם לא היה מלא תקווה לגבי מצבה של ישראל בעולם כפי שהוא חש היום, וכי הוא מברך על בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית. בריאיון לתכנית "60 דקות" של רשת CBS אמר נתניהו כי "אני מכיר אותו היטב, ואני חושב שיחסו ליהודים ולישראל מאוד ברור - יש לו רגשות חמים כלפי העם היהודי והמדינה היהודית. אין ספק בכך". הריאיון המלא ישודר מחר.

   נתניהו הוסיף כי הוא מצפה שיחסי ישראל-ארצות הברית יתחזקו תחת ממשלו של טראמפ. בריאיון הוא התייחס גם למשבר מול הנשיא היוצא ברק אובמה, שהגיעו לשפל בנאום שנשא נתניהו בפני הקונגרס נגד הסכם הגרעין עם איראן. "מישהו חשב שלא אתייצב נגד ההסכם כשאני חושב שהוא מסכן את קיומה של ישראל?", אמר נתניהו והוסיף כי לא פעל באופן מכוון נגד אובמה.

   לקריאה נוספת:
   עבור רוב יהודי ארה"ב, בחירתו של טראמפ היא חורבן הבית
   טראמפ הציע לנתניהו להיפגש עוד לפני השבעתו אך נדחה באלגנטיות
   טראמפ: ישראל היא חברתנו האמיתית במזרח התיכון, נגן עליה ב-100%

   נושא: נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ בנאום גרנד ראפידס במישיגן, 9 בדצמבר 2016 (רויטרס)
   זכה לתמיכה מוגבלת מהקהילה היהודית. טראמפ, אתמול (צילום: רויטרס)

   למרות ההתלהבות לכאורה של נתניהו מבחירתו של טראמפ, הנשיא הנבחר זכה לתמיכה מוגבלת מהקהילה היהודית בארצות הברית, שהצביעה ברובה למועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון – 71% על פי סקרים. חלק מהמבקרים האשימו את מטהו של טראמפ ואת חלק מתומכיו בשימוש ברטוריקה אנטישמית לאורך כל הקמפיין לנשיאות.

   ימים ספורים לפני הבחירות, הליגה נגד ההשמצה גינתה את הקמפיין של טראמפ בעקבות תשדיר שבו נעשה שימוש בסטריאוטיפים אנטישמים. "הדבר היחיד שיכול לעצור את המכונה המושחתת הזאת הוא אתם", נשמע טראמפ קורא בסרטון. "הכוח היחיד שחזק מספיק כדי להציל את המדינה הוא אנחנו".

   ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בניו יורק. (לשכת העיתונות הממשלתית , קובי גדעון)
   לא פעל באופן מכוון נגדו. אובמה ונתניהו (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

   מלבד קלינטון הופיעו בסרטון, העתיר בסמלים המסמנים כסף ושררה, יהודים אמריקנים בכירים, כמו יו"ר הבנק הפדרלי ג'נט ילן, איש העסקים ג'ורג' סורוס ומנכ"ל בנק ההשקעות גולדמן זקס, לויד בלנקפיין, כמי שאחראים לאותה מערכת מושחתת, לשיטת מטה טראמפ. "זה צריך להיפסק", כתב בהצהרה יונתן גרינבלט, מנכ"ל הליגה נגד השמצה.

   גם ההחלטה למנות את מנהל הקמפיין שלו סטיב בנון ליועץ בכיר זכתה לביקורות. יו"ר אתר Breitbart לשעבר התקרב מאוד לנשיא הנבחר במהלך קמפיין הבחירות, ונבחר לכהן כמנהל הקמפיין בשלביו האחרונים. בזמן שקודמו בתפקיד, פול מנפורט, הוביל גישה לפיה על טראמפ להיות נשיאותי, בנון הוביל את גישת "תנו לטרמאפ להיות טראמפ". לא ברור אילו סמכויות מתכוון טראמפ להעניק לבנון, שנחשב למי שמגיע מן הימין העמוק של ארצות הברית, ונתפס כדמות שנויה במחלוקת.

   בתגובה למינוי זה הודיע גרינבלט כי הליגה נגד השמצה "מתנגדת בתקיפות" למינוי. טראמפ מצדו הכחיש את כל ההאשמות בנוגע לאנטישמיות. בנאום שנשא עוד במהלך הקמפיין בחודש מרץ בפני כנס איפא"ק העיד על עצמו כי הוא "תומך וידיד אמת של ישראל".