וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היועמ"ש של משרד הביטחון: "עו"ד דוד שמרון ביקש לדעת אם עצרנו את המכרז"

במייל ששלח היועמ"ש של משרד הביטחון, ונחשף בחדשות 10, הוא מספר על שיחת טלפון של פרקליט רה"מ. במייל ביקש שמרון לדעת אם המכרז נעצר, כדי לפתוח במו"מ עם החברה הגרמנית, שבו הוא מעורב. היועמ"ש כבר הודיע כי אין חשד לפלילים. נתניהו: הוא מעולם לא שוחח עמי על המכרז

עו"ד דוד שמרון  במסע"ת של הליכוד בפרשת העמותות, בית סוקולוב ינואר 2015   15V. ראובן קסטרו, ראובן קסטרו
"לא אמרתי לעו"ד בן ארי דבר על ראש הממשלה". שמרון/ראובן קסטרו, ראובן קסטרו

במייל ששלח היועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, ב-22 ביולי 2014, למנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, הוא מדווח כי שמרון שוחח עמו. "חוץ מזה שקיבלתי עותק של פניית ראש המל"ל אליך, התקשר אליי עו"ד דוד שמרון, המייצג את 'קונסורציום תיסנקרופ', וביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה", כתב בן ארי.

בתוך כך, חברת "קונסורציום תיסנקרופ" הודיעה כי היא פותחת בחקירה פנימית של הפרשה. זאת, על רקע העובדה כי שמרון מייצג את נציג החברה הגרמנית בארץ, מיקי גנור.

תגובת עו"ד דוד שמרון: "לא אמרתי לעו"ד אחז בן-ארי דבר על ראש הממשלה. גם לא ידעתי דבר על בקשת ראש הממשלה שעליה אני למד רק עכשיו מהתקשורת, ועל חיבור הדברים על ידי בן-ארי. הפירוש היחיד האפשרי למייל זה, אם הציטוט על ידך נכון, הוא שאחז בן-ארי ידע על בקשת ראש הממשלה ושעליה לא היה לי שמץ של מושג. גם לא היה לי שמץ של מושג על מעורבות ראש הממשלה בעניין הספינות. כל פירוש אחר אינו מתחבר לאמת".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "עו"ד דוד שמרון מעולם לא שוחח עם רה"מ נתניהו על המכרז הנ"ל. אחרי שמערכת הביטחון יצאה למכרז לרכישת ספינות שטח, ממשלת גרמניה התפשרה במחיר. לאור זאת, המליצו המל"ל ומשרד החוץ לרה"מ ושהב"ט לבטל את המכרז ולקבל את ההצעה הגרמנית המשופרת, גם לאור חשיבות הקשר האסטרטגי עם גרמניה.
זו היתה גם המלצת צה"ל לשר הביטחון, משיקולים של איכות הספינה, המחיר ומועד האספקה. לאור המלצות אלו החליט שר הביטחון לבטל את המכרז".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully