וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הטרדה מינית בכור בדימונה: "אתה מרשה לי לעשות לך מין אוראלי?"

16.11.2016 / 16:47

עובד בקריה למחקר גרעיני פנה לגורם מייעץ בעקבות הליך גירושיו, שהציע לו לכאורה "שיטה חדשנית". על פי כתב תובענה שהגישה נציבות שירות המדינה, במהלך המפגשים הגורם נגע בגופו והסיר את בגדיו. קמ"ג: "רואים בחומרה כל מקרה של הטרדה"

הכור בדימונה – 2004. GettyImages
הקריה למחקר גרעיני בדימונה/GettyImages

נציבות שירות המדינה הגישה השבוע כתב תובענה נגד גורם המעניק שירותי ייעוץ לעובדי הקריה למחקר גרעיני בדימונה, המעלה טענות להטרדה מינית של עובד בקריה שנמשכה זמן רב, תוך שהוא מנצל לכאורה את היחסים שנוצרו בין השניים במהלך תהליך הייעוץ, שנמשך כ-15 שנים. העובד, מ', שחווה בעבר תקיפה מינית, פנה לייעוץ על רקע גירושיו מרעייתו בשנת 2000.

המפגשים בין מ' לגורם המייעץ הסתיימו בשנת 2015, כחמש שנים לאחר האירועים המתוארים בכתב התובענה. במהלך השנים, שיתף מ' את הגורם בחייו האישיים ובנסיבות הליך הגירושים שעבר. הוא גם בחר לשתף את הגורם בכך שבעברו עבר תקיפה מינית. במסגרת הפגישות בין השניים, על פי כתב התובענה, נהג אותו גורם לשוחח עם מ', בין היתר, על יחסי המין שקיים עם גרושתו.

כתב התובענה מתאר תפנית חמורה ביחסים בין השניים בשנים 2010-2009. הגורם אמר למ' כי אחת הבעיות ממנה הוא סובל היא הקושי לסרב, והציע לו "שיטה חדשנית" שתסייע לו להציב גבולות אישיים, המבוססת לדבריו על מגע פיזי. במסגרת השיטה, כך הסביר לכאורה למ', הוא ייגע באיברי גופו, ומ' יהיה צריך לומר לו אם הוא יכול להמשיך במגע או שעליו לחדול ממנו.

עוד בוואלה! NEWS:
עליה דרמטית במספר התלונות על הטרדה מינית במשרד החינוך
היחסים האסורים והסכם השתיקה: חקירת איתמר שמעוני נחשפת
המשטרה בוחנת את הטענות כי ציון קינן הטריד מינית עובדת

הטרדה מינית במקום העבודה. ShutterStock
"כשאני ארצה להגיד 'לא', אני אגיד 'לא'"/ShutterStock

לאורך כמה מפגשים שנערכו בחדר סגור, נגע לכאורה הגורם המייעץ בגופו של מ' מעל לבגדיו, ליטף את פניו ושערו, ביקש ממנו לעצום את עיניו, ליטף את כתפו ואת רגלו ועיסה את ראשו. הוא שאל את מ' אם המגע נעים לו וזה השיב לו בחיוב. על פי כתב התובענה, לאחר כמה פגישות שבהן נקט הגורם באותה "שיטה", הוא פנה למ' ואמר לו: "התחזקת ואני רוצה לעבור לשלב הבא. נעשה את הפעולות האלה כשאני מסיר לך את הבגדים בשלבים".

לאחר שקיבל אישור מהעובד, על פי כתב התובענה, הוא הסיר את חולצתו וליטף אותו בפלג גופו העליון במשך כמה דקות. לאחר מכן הוא הסיר את מכנסיו ותחתוניו של מ' ושאל אותו אם הוא מסוגל לומר לו לחדול ממעשיו. בתגובה לכך, אמר מ': "כשאני ארצה להגיד 'לא', אני אגיד 'לא'". הגורם שאל, "האם אתה מרשה לי לעשות לך מין אוראלי?", ולכך השיב מ' בחיוב. לאחר שביצע במ' מין אוראלי, על פי כתב התובענה, שאל אותו הגורם המייעץ: "האם אתה מוכן לעשות לי את אותו הדבר?". במקרה זה, מ' סירב.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

"את תגובתנו נמסור בבית הדין בעת שנידרש לכך"

מ' שמר את דבר קיומו של המקרה בסוד, עד שדיווח עליו לאחרונה לנציבות שירות המדינה. בכתב התובענה, שהוגש על ידי עו"ד תהילה פרץ, תובעת בכירה בנציבות שירות המדינה וממונה על תחום ההטרדות המיניות, נכתב כי מעשיו של הגורם מהווים עבירה של מעשה מגונה שבוצע על ידי גורם המעניק ייעוץ נפשי וכן עבירה על החוק למניעת הטרדה מינית. במקביל להגשת כתב התובענה, החל נציב שירות המדינה לבחון את השעייתו של הגורם המייעץ.

עו"ד עופר ברטל ממשרד ברטל-כהן, המייצג את הגורם המייעץ, מסר בתגובה: "את תגובתנו נמסור בבית הדין בעת שנידרש לכך".

מהקריה למחקר גרעיני בדימונה נמסר בתגובה: "הנהלת הקמ"ג רואה בחומרה רבה כל מקרה של הטרדה מינית וסבורה כי יש לנקוט במקרים כאלה באפס סובלנות ולטפל בהם באופן יסודי ונחרץ. מיד עם קבלת התלונה פנתה קמ"ג לנציבות שירות המדינה שפתחה בחקירה מקיפה ויסודית של המקרה. הנושא מטופל בנציבות שירות המדינה בתיאום עם הנהלת קמ"ג".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully