פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מחאה על מעצר עריק: מאות חרדים הפגינו ברחבי הארץ וחסמו כבישים

   העריק נעצר בשבוע שעבר בתחנת משטרה, שאליה הגיע כדי להגיש תלונה. הוא הועבר לידי צה"ל ונידון לעשרה ימי מחבוש. המפגינים, המשתייכים לפלג החרדי של הרב אוירבך, מחו בבית שמש, בירושלים, ליד אלעד, בצומת שילת וסמוך למחלף יבנה בכביש 4

   מחאה על מעצר עריק: מאות חרדים הפגינו ברחבי הארץ וחסמו כבישים
   צילום: שלמה טריכטר מחדשות 24, עריכה: אוהד פיטר

   עשרות רבות של חרדים הפגינו הערב (ראשון) בכמה ערים שונות במחאה על מעצרו של עריק חרדי ביום רביעי האחרון. המפגינים, שיצאו למחאה בבית שמש, בירושלים, באלעד, בצומת שילת ובכביש 4, חסמו לסירוגין כבישים באזור. כוחות משטרה פרוסים במוקדי ההפגנות ומכוונים את התנועה. עומסי תנועה מורגשים בצמתים אלה.

   כמה עשרות חרדים הפגינו בצומת בר אילן בירושלים, אחרים ברחוב נהר הירדן בבית שמש. בצומת אלעד-ראש העין מחו כמאה מפגינים וחסמו לסירוגין את התנועה. בצומת מודיעין-שילת התאספו כ-70 חרדים וחסמו לפרקים את התנועה. כמאה חרדים הפגינו במחלף יבנה בכביש 4 וחסמו את הכביש לזמן קצר.

   לקריאה נוספת:
   "ציונים החוצה": חיילי גדוד חרדי הותקפו בהפגנה במאה שערים
   אובחן במצב "פסיכוטי" - ועדיין נשלח לכלא צבאי בגין השתמטות
   כלי נשק וארון קודש: כך משכנעים חרדים להתגייס לגדוד הצנחנים

   מחאה על מעצרו של עריק חרדי, צומת בר אילן, ירושלים. נובמבר 2016 (חדשות 24 , שלמה טריכטר)
   מפגינים בצומת בר אילן בירושלים (צילום: שלמה טריכטר, חדשות 24)

   העריק, שבגינו החלה המחאה, נעצר ביום רביעי האחרון בתחנת משטרה, שאליה הגיע כדי להגיש תלונה על אדם שהטריד את משפחתו. השוטרים בתחנה, שגילו את דבר עריקותו עצרו אותו במקום, והוא הועבר לידי צה"ל. ביום שישי הובא הצעיר, בחור ישיבה, בפני שופט בבית דין צבאי ונידון לעשרה ימי מעצר בכלא 4.

   המפגינים משתייכים לפלג הירושלמי, זרם חרדי-ליטאי שאותו מנהיג הרב שמואל אוירבך מירושלים. פלג זה מוביל קו קיצוני נגד הגיוס ואוסר בין היתר על התייצבות בלשכות הגיוס גם לצו ראשון.

   מחאה על מעצרו של עריק חרדי, צומת בר אילן, ירושלים. נובמבר 2016 (חדשות 24 , שלמה טריכטר)
   העריק נשלח לעשרה ימי מעצר (צילום: שלמה טריכטר, חדשות 24)