שמעון פרס 2016-1923

"מייסד ההתנחלויות ואחראי לגירוש": כך סוקר מותו של פרס בעולם הערבי

בכלי תקשורת ערביים עסקו באופן טבעי במותו של הנשיא לשעבר והתמקדו בעברו הביטחוני ובמעורבותו בסכסוכים באזור. "האחראי לטבח כפר כנא", תואר ברשת אל-מנאר המזוהה עם חיזבאללה. "סנדק החימוש", כונה ברשת סקיי ניוז בערבית

28/09/2016
עריכה: ניר חן

בכלי התקשורת הערביים סיקרו הבוקר (רביעי) בהרחבה את מותו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, בדומה ליתר העולם. עם זאת, היותו של הנשיא התשיעי מעורב ברבים ממהלכיה של הממשלה מאז הקמת המדינה ובמלחמותיה עם מדינות ערב, היחס אליו שנוי במחלוקת. עם זאת, מנהיגים רשמיים

באל-מנאר, הערוץ של חיזבאללה, תיארו את פרס כאבי הרוחני של "הפרויקט הגרעיני הציוני" בשל מעורבותו בהקמת הכור הגרעיני בדימונה. עוד הוא כונה "האחראי לטבח כפר כנא הראשון", אירוע שהתרחש במהלך מבצע "ענבי זעם" ב-1996, אז כיהן פרש כראש הממשלה. יותר ממאה אזרחים נהרגו בהפגזה מוטעית של צה"ל.

לקריאה נוספת בנושא
הממשלה עמדה דקה דומיה לזכרו של פרס: "לימד אותנו לא להיכנע לייאוש"
בתו של פרס: "אבא אמר שייקבר בחלקת גדולי האומה - ולא בבן שמן"

"מייסד היישות הישראלית". עראפת ופרס בטקס בעזה, 1998(צילום: רויטרס)

ברשת אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה ועם משטרו של בשאר אסד, פרסמו מנגד ידיעה לקונית יותר, שבה תואר פועלו של הנשיא לשעבר לאורך השנים. "מת שמעון פרס, אחד ממייסדי היישות הישראלית", נכתב בכותרת.

ברשת סקיי ניוז בשפה הערבית, המזוהה עם מדינות המפרץ, תואר הנשיא התשיעי "סנדק החימוש ומייסד ההתנחלויות". ברשת אל-ערביה הסעודית צוין בסקירת חייו של פרס כי הוא היה בין האחראים ל"גירוש הפלסטינים" ב-1947.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען הסתקפו בידיעה לקונית על לכתו של פרס וציינו כי הלך לעולמו בגיל 93.

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל
שום מנהיג ערבי עוד לא התייחס למותו. מובארק ופרס, 2010(צילום: רויטרס)
  • שמעון פרס
  • חיזבאללה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully