20 שנות מאסר לאב החורג שהתחזה ל"מלאך" ואנס את בנותיו

האב אנס בנותיה של רעייתו במשך שנים, תוך שהוא טוען כי מלאכים משתלטים עליו. הוא נהג לכבות את האור, לשנות את קולו ולבצע את זממו – ולאחר מכן העמיד פנים שלא זכר דבר והשביע אותן לא לספר.על האימא, שלא מנעה את המעשים, נגזרה שנת מאסר

21/09/2016
צילום: טל אנגלנדר ויוסי ציפקירס; עריכה: יאיר דניאל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) 20 שנות מאסר על תושב תל אביב בן 36, שהורשע בביצוע עבירת מין בבנותיו החורגות במשך שנים. על רעייתו, אם הבנות, בת 43, נגזרה שנת מאסר בשל כך שלא מנעה את העבירות. כתב האישום שהוגש לפני כשנתיים וחצי נגד השניים גולל מקרים רבים של גילוי עריות, מעשי אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים במרמה, כמו גם התעללות קשה ואלימות שהפנה האב כלפי הבנות.

בכתב האישום מתואר כיצד האב השתמש בדמויות פיקטיביות של מלאכים, שאותם גילם על ידי שינוי קולו הטבעי, בעת ביצוע המעשים. המקרה נחשף בחודש ינואר 2014, אז הגיעו שתי צעירות, בנות 17 ו-20, לתחנת המשטרה בתל אביב, מלוות בדודתן, וסיפרו כי סולקו על ידי אביהן החורג מהבית, עם שתי אחיותיהן. למחרת נעצר האב והכחיש את המיוחס לו.

עוד בוואלה! NEWS:
מוזיקאי מקהילת העבריים חשוד שאנס בת 13 יחד עם שלושה מחבריו
הותר לפרסום שמו של הגניקולוג מהשרון המואשם באונס מטופלות
נהגו לשעבר של ראש הממשלה הורשע באונס ובעבירות מין בילדות

עוד בוואלה!

שגרת תזונה בריאה, בשגרת חיים עמוסה: איך עושים את זה?

וואלה! אוכל בשיתוף יכין
"ניצל באופן בוטה וציני את האמון המלא שנתנו בו המתלוננות". האב בבית המשפט(צילום: דרור עינב)

בחודש אפריל 2010 נישא האנס לאמם של ארבע הבנות, שהיו אז בגילאי 11, 14, 15 ו-17, ושל ילד נוסף, בן 13, ועבר להתגורר בבית המשפחה. בכתב האישום צוין כי עוד בטרם עבר להתגורר בדירה, סיפר לבנות לכאורה את עברן ואת עתידן, וטען כי הוא עושה זאת באמצעות מבט בעיניים ובאמצעות קריאה בקפה ובכף היד.

הוא נהג לקרוא לבנות, לרעייתו או לאחת מחברותיהן לחדר השינה בדירה, החשיך את החדר והורה להן לשכב במיטה ולהתכסות בשמיכה ו"לקרוא למלאך" בדרכים שונות. כשקראה אחת מהן למלאך, שינה את קולו ודיבר כביכול בקול המלאך. את החושך היה מנצל למגע מיני עם הבנות, מה שנהג לכנות "נשיקת רוחות".

כאשר סיים לבצע את המעשים, הורה לבנות "להוציא את המלאך מגופו", ואז נהג להעמיד פנים כי איננו זוכר דבר ממה שאירע. כמו כן, נהג האב להשביע את הבנות בשבועת סודיות, והזהיר אותן כי אם יספרו, המלאך יפגע בהן. לגבי האם נטען בכתב האישום כי ידעה שבעלה מבצע מעשים מיניים בבנותיה ובחברתן, תוקף אותן ומאיים עליהם.

נהג להעמיד פנים כי איננו זוכר דבר ממה שאירע. האב בבית המשפט(צילום: דרור עינב)

הבנות תיארו בחקירתן התעללות קשה, הכוללת הפחדות, איומים, מריחת צואה ודם על גופן ודרישה בלתי-פוסקת לענג את האב. בין היתר, הילדה הקטנה נאלצה לעבור "תענית דיבור" במהלך סוף השבוע, ונאסר עליה לדבר בשישי ובשבת. לטענתן, אביהן החורג סיפר להן כי הוא מתקשר עם מלאכים הנכנסים לגופו ומשתלטים עליו, ובשמם הוא מבצע את המעשים. אחת הבנות האמינה לגרסה זו של האב ולא הייתה מוכנה לשתף פעולה עם המשטרה כדי לא לפגוע בו.

עורכת הדין רנית בר און, מפרקליטות מחוז תל אביב, מסרה בתום הדיון היום כי "מדובר בפרשה מזעזעת. אמן של המתלוננות אפשרה לנאשם את ביצוע עבירות המין, סייעה למעשה מגונה באחד מהמקרים וביצעה מעשי התעללות קשים באחת מבנותיה". לדברי עו"ד בר און, "הנאשם ניצל באופן בוטה וציני את האמון המלא שנתנו בו המתלוננות וביצע את העבירות בביתן, אשר היה אמור להיות מקום מבטחים עבורן".

"הנאשם יערער על גזר הדין לבית המשפט העליון"

עורכת דינו של הנאשם מסרה כי "אני סבורה שבית המשפט החמיר באופן בלתי-מידתי עם הנאשם, הן בהשוואה לעונש שהוטל על הנאשמת אשר הודתה בכתב אישום מתוקן, והן בהתחשב בעובדה שכתב האישום במרביתו ייחס לנאשם עבירת אינוס במרמה, לאור קיומה של הסכמה מצד המתלוננות למעשים אשר יוחסו למערער".

לדבריה, "עבירת האינוס במרמה זכתה בפסיקת בתי המשפט לענישה מופחתת באופן יחסי בהשוואה לעבירות האינוס הקלאסי. אני סבורה כי יש דיספרופורציה משמעותית ובלתי-מידתית בין העונש שקבלה הנאשמת, אם הבנות, לעומת העונש שנגזר על הנאשם. טענתו הינה כי באופן יחסי לעונש שקבלה הנאשמת, העונש שהוטל על הנאשם הינו מחמיר מאוד, ויש בכוונת הנאשם לערער על גזר הדין לבית המשפט העליון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully