פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בתוך שעות: פעוט ותינוקת נמצאו ללא השגחת הורים במודיעין עילית

   בן שנתיים שוטט בשעות הצהריים ללא השגחה ברחוב בעיר, ואותר על ידי שוטרים כשהוא על סף התייבשות. שעות לאחר מכן הבחין נהג אוטובוס בתינוקת בת פחות משנה שנשכחה ברכב בו נהג. האבות אותרו ועוכבו לחקירה

   תינוקת כבת שנה נשכחה באוטובוס במודיעין עילית, 30 באוגוסט 2016 (אתר רשמי , משטרת ישראל)
   בת השנה שנשכחה באוטובוס (צילום: משטרת ישראל)

   בתוך כמה שעות נמצאו אתמול (שלישי) פעוט ותינוקת ללא השגחת הורים במודיעין עילית. במקרה הראשון, בסמוך לשעה 14:00, הבחינה עוברת אורח בפעוט בן שנתיים הולך לבדו ברחוב, כשהוא על סף התייבשות. היא קראה למשטרה, ושוטרת אספה את הפעוט, לקחה אותו איתה לסיור בניידת, כשהיא נותנת לו מים ושוקולד. לאחר שעה וחצי, משלא נמצאו ההורים, העבירה אותו לידי תחנת המשטרה בעיר.

   אביו אותר לאחר כמה שעות, ונפתח נגדו תיק פלילי בחשד לרשלנות. הוא שוחרר בתנאים מגבילים. מהחקירה עלה כי ההורים יצאו לקניות, וכל אחד מהם חשב כי הילד נמצא ברשות השני.

   עוד בוואלה! NEWS:
   המדד החדש במשרד החינוך: איפה יותר מסיימים בגרות וכמה נושרים?
   יוצאי אתיופיה דורשים התנצלות מאלשיך: "נותן לגיטימציה לגזענות"
   מכה לדאעש: דובר הארגון והסגן של אל-בגדאדי נהרג בחאלב

   פעוט בן שנתיים נמצא משוטט לבדו במודיעין עילית, 30 באוגוסט 2016 (אתר רשמי , משטרת ישראל)
   הפעוט שנמצא משוטט ברחוב (צילום: משטרת ישראל)

   מספר שעות לאחר מכן, התקבלה במוקד 100 של המשטרה שיחה מנהג אוטובוס שמצא תינוקת בסריקות לאחר נסיעה בעיר. השוטרים נדהמו לגלות תינוקת בת פחות משנה, שנשכחה באוטובוס. האב אותר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

   מדוברות המשטרה הובהר כי "כנגד ההורים יינקטו הליכים פליליים. אנו רואים את האירועים האחרונים בחומרה רבה, ובמזל גדול האירועים היו ללא נפגעים בנפש".

   (עדכון אחרון: 23:45)