233 עולים חדשים מארצות הברית ומקנדה נחתו היום בישראל

בין העולים במסגרת מבצע של ארגון "נפש בנפש" ישנם 75 צעירים שיתגייסו בחודשים הקרובים לשירות משמעותי בצה"ל, 24 משפחות ו-24 רווקים. בטיסה ה-55 של הארגון ישנה גם העולה ה-50 אלף

17/08/2016
עריכה: מתן חדד

233 עולים חדשים מארצות הברית ומקנדה נחתו הבוקר (רביעי) בנמל התעופה בן גוריון, במסגרת מבצע להעלאת יהודים לישראל של ארגון "נפש בנפש". עם נחיתתם נערך לעולים טקס קבלת פנים בנתב"ג בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין, שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, וצחי הנגבי, שר במשרד ראש הממשלה.

בין העולים בטיסה מיוחדת שיצאה מנמל התעופה JFK בניו יורק ישנם 24 רווקים ו-24 משפחות. בנוסף לכך, ישנם 75 צעירים שיתגייסו בחודשים הקרובים לשירות משמעותי בצבא, חלקם במסגרת פרויקט "גרעין צבר" של תנועת הצופים ומשרד העלייה והקליטה. הם יצטרפו ל-900 החיילים הבודדים מארצות הברית ו-3,000 חיילים בודדים סך הכול מרחבי העולם המשרתים כיום בצה"ל.

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
קצין, נגד וחמישה חיילים נפצעו בהתנגשות דחפור ונגמ"ש ברמת הגולן
המשטרה חוקרת: איך הגיעו צנצנות עם עוברים אנושיים לבי"ס נטוש ברמלה
ממלחמה קרה למלחמת עולם: נתניהו זימן את כץ לשיחת בירור

טוב לדעת (מקודם)

האם בי קיור לייזר מתאים לכם? ככה תדעו למי המכשיר מתאים ולמי לא

מוגש מטעם בי קיור לייזר
24 רווקים ו-24 משפחות. העולים בשדה התעופה בניו יורק, לפני עלייתם למטוס(צילום: עדי חשמונאי )

בטיסה ה-55 של "נפש בנפש" ישנה גם העולה ה-50 אלף של הארגון, רבקה גלנצר בת ה-22. גלנצר, שעולה מניו יורק, סיימה לאחרונה לימודי כלכלה באוניברסיטת קולומביה, ומקווה לשרת שירות קרבי בחטיבת התותחנים. היא נטלה חלק פעיל במגוון רחב של יוזמות פרו-ישראליות וביניהן "אריה" – השדולה הפרו-ישראלית הגדולה ביותר של אוניברסיטת קולומביה ו"תמיד" - קבוצת השקעות המייעצת לחברות סטארט-אפ ישראליות.

"נפש בנפש" הוקם בשנת 2002 והחל מ-2012 פועל בשיתוף עם ארגון FIDF לליווי אלפי החיילים הבודדים המשרתים בצה"ל. התכנית פועלת במקביל לתכניות שונות המופעלות על ידי צה"ל, בהן תכנית "איתנו" של משרד העלייה והקליטה ותכניות נוספות של הסוכנות היהודית.

העולים בשדה התעופה בניו יורק, לפני עלייתם למטוס(צילום: עדי חשמונאי )

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully