פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תיעוד דרמטי: האם תאתרו את הילדה הטובעת לפני שהמציל יגיע אליה?

   כמו למצוא מחט בערמת שחת: צפו ברגע הדרמטי שמציל בעל חושים חדים הבחין בילדה טובעת בבריכת גלים עמוסת מבקרים - והציל אותה. אתם לא הייתם מבחינים בה

   תיעוד דרמטי: האם תאתרו את הילדה הטובעת לפני שהמציל יגיע אליה?
   Lifeguard Rescue

   רבים טוענים שלהיות מציל זו עבודה פשוטה שלא דורשת כישורים מיוחדים, מלבד אולי לדעת לשחות ולשחק שש-בש. אנחנו רוצים לשבור לכם את הסטיגמה הכל כך לא נכונה הזאת עם סרטון שיעמיד אתכם במקום: בקטע המבהיל הבא נראה מציל מזנק במהירות לתוך בריכת הגלים בדרום קרוליינה ומציל ילדה בת 3 שהחלה לטבוע. הרוב המוחלט של הצופים בקטע הזה בכלל לא שם לב שיש בבריכה עמוסת המבקרים הזאת ילדה טובעת - מה שמדגיש עד כמה חושיו של המציל הזה מחודדים מספיק כדי לראות את מה שכולנו לא מצליחים.

   בסרטון נראה המציל מקיף את בריכת הגלים המלאה בילדים ומבוגרים שקופצים להם להנאתם בין הגלים. המציל נראה סוקר את השטח היטב - ומהר מאוד, ובאמת בלי ששמנו לב בכלל, קופץ למים ומציל ילדה קטנה שטובעת ומנופפת בידיה לעזרה, כשמסביבה אף אחד לא שם לב. המציל תופס את הילדה בזמן ומוביל אותה אל שפת הבריכה כששאר השוחים נותרים מבולבלים.

   מציל ילדה טובעת בבריכת גלים (צילום מסך)
   אתם רואים אותה? מציל בעל חושים חדים הציל ילדה טובעת בבריכה עמוסת מבקרים (צילום מסך)

   "לקח לי זמן למצוא את המשפחה של הילדה הזאת. לא היה להם מושג שהיא נעלמה", סיפר המציל לדיילי מייל, "אני עושה את זה כבר 18 שנה ועדיין נדהם מהעדר הפיקוח של הורים על ילדים שנכנסים לבריכה". כמה פרשנים מקוונים גינו את ההורים והאשימו אותם בהזנחת ילדיהם, "כל מי שמאפשר לילדה בת ה-3 שלו להיכנס לבריכת גלים לבד בלי שום חגורת הצלה, צריך לעמוד לדין פלילי על הזנחה".

   עוד ב"אסור לפספס":

   תיעוד של אריה נוקם את מות חברו או סתם זיוף מוצלח?
   הבטחה שלנו: כאלה טריקים עם מקל פוגו מעולם לא ראיתם