בתה של הנרצחת בפיגוע בתל אביב ספדה: "שיעירו אותי מחלום הזוועות"

מאות ליוו את אילנה נבעה, שנורתה למוות במתחם שרונה, בדרכה האחרונה. בתה נועה, שציינה אתמול יום הולדת, העניקה לה חיבוק אחרון וספדה: "אנחנו מבינות שאת מלאך אמיתי, הגעת לשליחות קצרה"

10/06/2016
צילום: ניב אהרונסון, עריכה: אוהד פיטר

(שר הביטחון אביגדור ליברמן בזירת הפיגוע: "מי שהיה מעורב לא יחמוק מעונש")

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט

מאות בני אדם ליוו היום (שישי) את אילנה נבעה, שנרצחה בפיגוע בתל אביב ביום רביעי, בדרכה האחרונה בבית העלמין ירקונים שבפתח תקווה. הלווייתה של נבעה יצאה לפועל לאחר שבג"ץ הכריע הלילה כי גופתה לא תנותח.

"איך יכול להיות שאנחנו לא יכולות לדבר איתך?", מיררה בתה, שירן. "אמא, את, שיודעת תמיד איך להגיד את המילה הנכונה בזמן הנכון. כל מה שאנחנו יודעות זה בזכותך. אמא הצדיקה, לא נתת לנו לשבת שבעה, לא נתת לנו לבכות עליך. כששמעתי שיש פיגוע בשרונה הרגשתי, הייתה לי מועקה בלב. ידעתי. התקשרתי אליך מיד וענה לי בן אדם לא מוכר. נלחצתי".

לדבריה, בתחילה נמסר לה שאמה הצליחה לברוח מהמקום. "הוא אמר שלא היית בזירת הפיגוע, רק שמעת וברחת מהמקום. ירדה לי אבן מהלב ובכל זאת הרגשתי. אבא אמר שברחת והתעלפת ולקחו אותך לבית החולים. בבוקר קמתי כשהשוטרת באה. רציתי שיעירו אותי מהחלום הזוועתי הזה. שארוץ אלייך ואל אבא ואבוא לחבק אתכם, אבל זה לא חלום, זה אמיתי", אמרה.

עוד כתבות בנושא:
בתה של הנרצחת בפיגוע בתל אביב ספדה: "שיעירו אותי מחלום הזוועות"
טראמפ על הפיגוע: כשהעולם הנאור ניחם את המשפחות – חמאס בירך על הירי
גדר ההפרדה פרוצה: "מאות פלסטינים מסתננים לישראל"

"אין אדם שלא עזרת לו, בין אם ביקש ובין אם לא"(צילום: ניב אהרונסון)

אתמול, ציינה אחת מארבע בנותיה, נועה, יום הולדת. היום היא חיבקה את אמה חיבוק אחרון, ופרצה בבכי. "אין אדם שלא עזרת לו, בין אם ביקש או לא", ספדה לה. "עכשיו אנחנו מבינות שאת מלאך אמיתי, שהיית פה לשליחות קצרה. כל דבר שעשית היה מכל הלב".

"את, בדמותך, במידותיך הנאצלות, בחיוך לכל אחד, היית אור לגויים", ספד לה הרב הראשי של המשטרה. "היית דוגמה לאצילות נפש, ענווה, כל מי שבא במחיצתך היה אומר איזה אישה מקסימה, את ראויה לשבת ליד כסא הקודש של הקב"ה. עם ישראל הוא עם האלוקים. הוא נרדף. את נרצחת על ידי בני עוולה. קידשת את שמך, לכי בשלום, אילנה, ותגידי לו די לצרותינו, שיביא את הגאולה לארץ הזאת. שיתן לאלון בעלך לההתמודד, ואנחנו רואים איך הוא מתמודד באצילות גדולה עם בנותייך".

נועה ושירן סופדות לאמא(צילום: ניב אהרונסון)

גם ח"כ איוב קרא (הליכוד) הגיע להלוויה וביקש לנחם "בשם ממשלת ישראל ובתור מי ששכל שני אחים". "ראיתי את השכול למול העיניים, אני לא יכול להישאר אדיש", אמר. "אנחנו עם אחד, מדינה אחת. הטרור הוא לא רק נגד יהודים, הטרור נמצא בכל פינה באזור הזה. הם באו בציווי של ארגונים, מפלצות שבאו לרצוח בדרך. מצטער שהתקשורת העולמית הייתה חד צדדית בסיקור הפיגוע, כל העולם צריך להיות חזק מול הטרור העולמי שמשתולל ופוגע בכל העולם. צריך להיות מלוכדים".

טרם ברור אם מותה של נבעה, שעבדה כמזכירה בקופת חולים מאוחדת, נגרם מירי המחבלים או שמא לקתה בלבה. נבעה הייתה אמורה להיקבר כבר אתמול, אולם המחלוקת סביב נתיחת הגופה הביאה בסופו של דבר לדחיית ההלוויה להיום.

מאות בבית העלמין ירקונים בפתח תקווה(צילום: ניב אהרונסון)
הבת חיבקה את אמה חיבוק אחרון(צילום: ניב אהרונסון)
זרים על קברה של נבעה, היום(צילום: ניב אהרונסון)
הלוויתה של אילנה נבעה, נרצחה בפיגוע הירי במתחם שרונה, בית העלמין ירקונים. יוני 2016(צילום: ניב אהרונסון)
הלוויתה של אילנה נבעה, שנרצחה בפיגוע הירי במתחם שרונה, בית העלמין ירקונים. יוני 2016(צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully