יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ו

נתניהו נפגש עם הניצולים שידליקו משואות: "האורים והתומים שלנו"

ראש הממשלה ורעייתו נפגשו עם ששת ניצולי השואה שידליקו משואות בפתיחת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "יש משמעות לכך ש-70 שנים אחרי - אתם יושבים במרכז הריבונות של העם היהודי בארצו"

03/05/2016
ראש הממשלה בנימין נתניהו ואשתו בפגישה עם מדליקי משואות יום השואה, מאי 2016. לשכת העיתונות הממשלתית
מפגש הזוג נתניהו עם ניצולי השואה שידליקו משואות(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נפגשו היום (שלישי) עם ששת ניצולי השואה שידליקו משואות מחר בערב, בעצרת הפתיחה לאירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "יש משמעות לכך ש-70 שנה אחרי האסון הכבד ביותר שפקד את עמנו ואת האנושות, אתם, ניצולי השואה, יושבים כאן במרכז הריבונות של העם היהודי במדינתו החדשה, בארצו העתיקה. זה אולי סמלי מכל דבר אחר", אמר ראש הממשלה במפגש, שבו השתתף גם אבנר שלו, יו"ר יד ושם.

"אני יכול להגיד לכם שאני תמיד שואל את עצמי, כשאני שומע את הסיפורים האלה, מה הייתי עושה אני", אמר נתניהו, "מה היה קורה אם אנחנו וילדינו היינו מצויים במצב הזה, ואני תמיד נפעם מהרוח ומהיכולת הזאת לעבור את התלאות, לשרוד ואחר כך לבנות". "מה שקרה ב-70 שנה זה לא ששנאת היהודים נעלמה, היא לא נעלמה, היא מופנית היום למדינת היהודים, אבל המדינה מאוד מאוד חזקה. והכוח שלה זה הכוח שלכם, זה כוח החיים שלכם. זה לא יקרה עוד פעם", הוסיף.

עוד בוואלה!

תיעוד: גדול הכדורסלנים בארה"ב נפגש עם האדמו"ר הרב פינטו

מוגש מטעם שובה ישראל
"עברתם דבר שלא ניתן להעלות על הדעת", אמרה נתניהו לניצולים(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

רעייתו אמרה כי "זו זכות גדולה לשבת איתכם. אי אפשר להכיל את הדברים שאתם עברתם, כי לא רק שזה לא אנושי, זה פשוט לא משהו שאפשר להעלות על הדעת. לכן, אתם לא רק גיבורי העם שלנו, אתם אלה שצריכים להיות האורים והתומים שלאורם העם שלנו צריך ללכת ולזכור מה שעשה לנו עמלק, ובמקרה הזה הגרמנים".

ניצולת השואה זהבה רוט פנתה לבני הזוג נתניהו, ושיתפה אותם ברגעים הקשים של פרידתה של אם מבתה, "כשהאם יודעת שלא תראה אותם לעולם והיא מנסה לתת לה משנה סדורה לחיים". רוט סיפרה כיצד אמא פנתה אליה ביידיש: "אל תשכחי שאת בת ישראל יהודיה". "זה כאילו שהיא נתנה לי איזשהו ציווי להמשיך לקיים את עם ישראל. המשנה הסדורה של אימא שלי ברגעים המצמררים האלה של פרידה, כשהיא באמת ידעה שמה שהיא אומרת זה לכל החיים שלי. מה שהם העניקו לי בתקופה כל כך קשה בתנאים בלתי נתפסים - למצוות, לאורחות חיים, להגינות, להתחשבות באחר, לחמלה – זה נתן לי, אפילו שהייתי בת שבע, בסיס לכל ימי חיי. אבל באמת בחסדי השם הגעתי, הצלחתי להקים משפחה, בנים ובני בנים ונינים, כולם הולכים בדרך הישר. אני חושבת שזה מצד אחד מועקה מאוד גדולה, חסך גדול מאוד, ויש גם נחמה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully