המהלך שישים סוף ל"שנור" בצה"ל: "מפקדים לא יגייסו תרומות"

האגודה למען החייל וקרן לב"י התאחדו לארגון אחד שנקרא "יחד למען החייל". אלוף במיל' יורם יאיר, העומד בראש הארגון החדש מקווה שכיוון שפעילותו, הממומנת על ידי תקציב משרד הביטחון ולא מתרומות, תוביל לסוף התרבות השנויה במחלוקת

ליל סדר שערכו האגודה למען החייל וקרן לב"י. איזנקוט עם החיילים (צילום: מערכת וואלה! NEWS, צלמים בקליק)

קץ תרבות ה"שנור"? האגודה למען החייל וקרן לב"י התאחדו לגוף אחד שנקרא "יחד למען החייל" (יל"ה) – כך הודיע היום (שני) אלוף במיל' יורם יאיר, יו"ר הגוף החדש. לדבריו, פעילות הגוף החדש שנאמדת ב-15 מיליון שקלים ממומנת על ידי תקציב משרד הביטחון וללא תרומות. כתוצאה מכך הופסקה עבודת הטלמרקטינג האזרחי במרכז הגיוס.

בנוסף לכך, הוחלט כי צה"ל יפעל למנוע ממפקדים גיוס תרומות מגורמים חיצוניים למטרות רכש ציוד. יאיר אמר כי "מפקד יחידה שיגייס תרומות חיצוניות – ראש אכ"א מחכה לו עם כוונת-על. מג"דים ומח"טים נקראו לסדר בנושא הזה". יו"ר יל"ה הוסיף כי ביקורי תורמים ביחידות צבאיות, בדגש על יחידות מובחרות, יהיו נתונים לפיקוח של הארגון וצה"ל. בנוסף לכך בארגון ימנעו תרומות נקודתיות ליחידות עילית שלא לצורך כמו לסיירת מטכ"ל, שייטת 13 ואחרות.

עוד בוואלה! NEWS:
החשוד ברצח סדרתי בתגובה ראשונה: "לא עשיתי כלום, מתגעגע למשפחתי"
הסערה בלייבור: חבר מפלגה קרא "להעביר את ישראל לארה"ב" - והושעה
שני מטפסי הרים אמריקניים נמצאו קבורים בקרחון בטיבט אחרי 16 שנה

עוד בוואלה!

איזה מוצרים שנחטפים באמאזון מגיעים סופסוף לישראל?

לכתבה המלאה
אלוף במיל' יורם יאיר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, צלמים בקליק)

הוא הוסיף כי איחוד האגודה למען החייל שנוסדה לפני 75 שנה עם קרן לב"י שהוקמה לפני 40 שנה יוביל בהכרח לצמצום משרות, אך גם לביטול כפילויות וחיסכון של מיליוני שקלים. "גם אם יבוא תורם ויציב תנאי לתרומה", חתם יאיר את דבריו, "נסביר לו שהכסף יילך לפי שיקול צורכי הצבא ולא יהיו יותר תרומות לפי בקשה. הצבא באופן חד משמעי יקבע את ייעוד הכסף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully