הביטוח הלאומי הוציא אלפי פלסטינים להפגנות מול לשכת אבו מאזן

המוחים דרשו מיו"ר הרשות שלא לאשר חוק חדש, שבמסגרתו קרנות הפנסיה יועברו לטיפול המוסד לביטוח לאומי. הפלסטינים חוששים שהשחיתות ברשות תסכן את הפנסיות והמפגינים טענו כי החוק יפגע באזרחים

אילן זלאיט
"הפנסיה הצפויה לא תהיה מספיקה על מנת לאפשר קיום בכבוד". המפגינים ברמאללה, היום (צילום: צילום מסך, מען)

אלפי פלסטינים הפגינו היום (שלישי) מול לשכתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה, במחאה על חוק הביטוח לאומי החדש שמתכננת הרשות להחיל על העובדים במגזר הפרטי. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", מארגני ההפגנה דרשו להשהות את החוק, וטענו כי במסגרת מערכת הביטוח הלאומי החדשה, "הפנסיה הצפויה לא תהיה מספיקה על מנת לאפשר קיום בכבוד".

מערכת הרווחה של הרשות הפלסטינית מצומצמת יחסית ותומכת בעיקר בפקידים הממשלתיים ובעובדי המדינה. אתמול פורסמו פרטי החוק החדש, שאמור להבטיח גם לעובדים במגזר הפרטי ביטוח לאומי מורחב, ולגבות מהם מסים מוגדלים. בנוסח החוק מצוין כי הביטוח הלאומי החדש אמור "לספק לפרט ביטחון מפני הסכנות המאיימות על פרנסתו".

עוד בוואלה! NEWS:
מאבק חדש בהנהגה הפלסטינית: אבו מאזן נגד "החזית העממית"
סוף לשיבושים: הסדר זמני בין חברת החשמל לרשות הפלסטינית
שכרם של המורים הפלסטינים עלה – ובמערכת הביטחון יכולים לנשום לרווחה

עוד בוואלה!

הלילה בו ישראל תואר בסגול מתקרב: מה אתם צריכים לדעת?

לכתבה המלאה

נושא שמדאיג במיוחד את הציבור הפלסטיני הוא הפנסיה, שכן במסגרת אחד מסעיפי החוק החדש אמורות קרנות פנסיה לעבור לידי המוסד לביטוח לאומי. אזרחים רבים חוששים כי השחיתות הפושה במוסדות הרשות תסכן אותם, ותוריד לטמיון את החסכונות שצברו העובדים.

בימים האחרונים החל קמפיין ברשתות החברתיות נגד החוק, שכולל קריקטורות המציגות אותו כ"מסריח", וכדרך נוספת של פקידי הרשות המושחתים, לטענת המוחים, לגנוב את כספם של הפלסטינים. איגודי העובדים בגדה המערבית טוענים כי מגעים שניהלו עם משרד האוצר הפלסטיני התפוצצו בסוף החודש שעבר, ומאיימים לצאת להפגנות נוספות אם אבו מאזן יאשר את החוק מבלי שיגיע להבנות עמם.

לאחר שביתת המורים, הרשות תיכנע לדרישות? המפגינים ברמאללה, היום (צילום: צילום מסך, "רמאללה אל-אחבארי")

בחודש שעבר הסתיימה שביתת מורים ארוכה ברשות הפלסטינית, לאחר שהרשות נענתה לרוב דרישותיהם. שביתה גדולה זו הייתה קריאת תיגר מפתיעה על שלטונו של אבו מאזן, שכן היא כללה, לראשונה מאז עלייתו לשלטון, הפגנות ענק של אלפי פלסטינים בערי הגדה השונות. לאחר כמה ניסיונות של מנגנוני הביטחון לדכא את המחאה באמצעות מעצרם של המארגנים, ההפגנות רק התעצמו.

אלפי המפגינים ברמאללה, היום (צילום: צילום מסך, "רמאללה אל-אחבארי")
המפגינים מול לשכתו של יו"ר הרשות אבו מאזן (צילום: צילום מסך, "רמאללה אל-אחבארי")
המפגינים מול לשכתו של יו"ר הרשות אבו מאזן (צילום: צילום מסך, מען)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully