היוזמה החדשה של משרד החוץ: תחרות "סרטון ההסברה של ישראל"

במסגרת היוזמה, הנמצאת עדיין בשלביה הראשוניים, יוכל כל אזרח או אדם התומך בישראל להגיש סרטון הסברה ולזכות בפרס כספי. סגנית שר החוץ חוטובלי: "הזדמנות לישראלים ולאוהבי ישראל לתרום מכישרונם לשיפור מעמדה של ישראל"

"ישראלים רבים רוצים לתרום מעצמם לטובת ההסברה". חוטובלי (צילום: שחר עזרן)

במשרד החוץ התרגלו לאורך השנים לשמוע קיטורים של אזרחים על ההסברה הישראלית. "כל אחד חושב שיש לו את הפתרון האולטימטיבי, ואם רק נעשה את זה – מצבנו ישתפר פלאים", אומר בכיר במשרד. כעת, יוזמה חדשה של המשרד תאפשר לאזרחים להפוך את שיחות הסלון הללו לצעד פעיל, כחלק מתחרות "סרטון ההסברה של ישראל".

מדובר ביוזמה שנמצאת בשלב ראשוני, ואמורה להיות מושקת בעוד כמה חודשים, לאחר שיסתיימו כל התהליכים הנדרשים. הרעיון פשוט: כל אזרח ישראל, או אזרח זר התומך בישראל, יוכל להכין סרטון קצר ולשלוח אותו לתחרות. ההערכה במשרד היא שיישלחו מאות סרטים, ומתוכם ייבחר "סרטון ההסברה של ישראל" על ידי חבר שופטים של דיפלומטים ישראלים ואנשים אחרים המתמחים בתחום.

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, אף הציעה שיהיו במסגרת התחרות שתי קטגוריות – קטגוריה עממית, שאליה יוכל לגשת כל אדם, וקטגוריה מקצועית שתהיה פתוחה לארגונים ולחברות הפועלים בתחום. טרם ברור מה יהיו תנאי המכרז והתקציב שלו, אולם התכנית היא שהזוכים בתחרות ייהנו מפרס כספי.

"אני פוגשת ישראלים רבים שרוצים לתרום מעצמם לטובת ההסברה", הסבירה חוטובלי. "אני חושבת שזו הזדמנות לישראלים ולאוהבי ישראל מהעולם לתרום מכישרונם בשביל לשנות את השיח בעולם, ובכך לתרום לשיפור מעמדה של ישראל. אנחנו עוברים מהגנה להתקפה".

עוד על הסברה ישראלית:
"איך היה הבוקר שלך?": סרטון ההסברה הישראלי שכובש את העולם. צפו
הפוסט המרגש של החייל הישראלי כבש את כלי התקשורת בעולם
המיזם הטכנולוגי החדש שיציג ברומא את החיים בישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully