וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית ירושלים אישרה התנחלות יהודית חדשה בלב כפר במזרח העיר

30.3.2016 / 14:40

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרה פה אחד תכנית לבניית 18 יחידות דיור למשפחות יהודיות בג'בל מוכבר. מאחורי התכנית עומדת עמותת אלע"ד, הפועלת להגברת הנוכחות היהודית במזרח ירושלים. "מקווים שהערבים והיהודים יחיו שם בשלום"

בנייה למשפחות יהודיות בלב בלב הכפר ג'בל מוכבר. מרץ 2016. שלום עכשיו, מערכת וואלה! NEWS
הבניין בשכונת ג'בל מוכבר/מערכת וואלה! NEWS, שלום עכשיו

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של עיריית ירושלים אישרה היום (רביעי) פה אחד תכנית לבניית 18 יחידות דיור למשפחות יהודיות בלב הכפר ג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים. התכנית אושרה הסתייגויות קלות הנוגעות לבניית בית כנסת במקום. הוחלט כי את בית הכנסת, שאמור לשמש את דיירי המתחם בלבד, הם יבנו בתוכו ללא התערבות העירייה.

מדובר בתכנית שאותה יזמה חברת "לואל אינווסטמנט", שמאחוריה עומדת עמותת אלע"ד, הפועלת להגברת הנוכחות היהודית במזרח ירושלים. במקום קיים בניין שנבנה לפני כמה שנים המוחזק מאז 2012 על ידי אלע"ד, ובו מתגוררים כמה צעירים. כוונת התכנית היא להכשיר את עבירות הבנייה שנעשו בו ובמקביל לאשר תוספת בנייה.

עוד בוואלה! NEWS:
הרמטכ"ל: "נגבה חייל שישגה, אך נמצה את הדין עם מי שחורג מערכינו"
החל ממחר: שינויים בהסדרי התנועה בתל אביב עקב עבודות הרכבת הקלה
סרטון פלסטיני מציג: "ישראל חפרה מנהרות סודיות מתחת להר הבית"

"עיריית ירושלים מחבקת את עמותת אלע"ד וביחד הן פוגעות בכולנו", אמר אביב טטרסקי, תחקירן עמותת "עיר עמים". לדבריו, "התנחלות כזו היא עוד מחסום בפני ההסדר המדיני הצודק שירושלים וישראל צריכות".

חנן רובין, חבר מועצת העיר וחבר ועדת תכנון ובנייה טען מנגד כי "מדובר בנכס פרטי שנבנה בהתאם למדיניות העירייה, באופן שמכשיר את העבירות שנעשו בו בעבר, ולא במשהו חדש שנוצר יש מאין. חלילה אם אנחנו כעירייה נחליט לאשר או לדחות תכניות פרטיות לפי זהות המגיש. הרי אף אחד לא יעלה על הדעת שאנחנו כעירייה נדחה תכנית לבית פרטי בשכונת רחביה אם הוגשה על ידי פלסטיני, ומשום כך אנחנו גם לא דוחים תכניות לבתים פרטיים של יהודים בשכונות ערביות. אני מקווה ומאמין שהתושבים שם יחיו בשכנות טובה ובשלום".

על פי עיריית ירושלים, "מדובר בתכנית שהגישו בעלי קרקע פרטיים לתוספת בנייה במבנה קיים בשטח. התכנית נבחנה והיא עומדת בכללי התכנון לשכונה. התכנית אושרה להפקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית ולמתנגדים עומדת הזכות להשמיע התנגדותם בפני הוועדה".

עמותת אלע"ד: ערבים ויהודים גרים במקום כבר שנים בשכנות טובה

מעמותת אלע"ד נמסר כי בשכונה שבמורדות ארמון הנציב גרים כבר שנים ערבים ויהודים זה לצד זה בשכנות טובה.
על פי העמותה, לאחר שהושלמו כל ההליכים הנדרשים אישרה הוועדה המקומית, בהתאם למדיניות העירייה, בקשה התואמת את תכנית מתאר 2000 שאינה מבחינה בין יהודים וערבים.

(עדכון ראשון: 13:32)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully