פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הילדות בהיסטריה: חוקרים טוענים שחדי קרן היו קיימים והסתובבו עם בני האדם

   היינו בטוחים שחדי קרן, היצורים האצילים והקסומים קיימים רק באגדות, אבל מחקר חדש משנה הכול. לפיו, חד קרן התהלך על כדור הארץ לצד האדם, אולם כנראה שלא היה אלגנטי כל כך כמו החיה הקסומה שכולנו מכירים

   הילדות בהיסטריה: חוקרים טוענים שחדי קרן היו קיימים והסתובבו עם בני האדם

   כמו באגדות אבל לא בדיוק: חוקרים סוברים כי יתכן שיצור מוזר בשם "חד הקרן הסיבירי" התהלך על כדור הארץ לצד בני האדם הקדמונים. עד כה העריכו המומחים כי ה"קרנף המיופייף" נכחד לפני למעלה מ-350,000 שנים. אולם כעת החוקרים טוענים כי הוא התהלך בין בני האדם בתקופה שהם החלו לצייר במערות ולביית כלבי פרא.

   קבוצהת חוקרים מאוניברסיטת טומסק, רוסיה, חפרה ומצאה גולגולת של חיה הנקראת אלסמוטריום סיבירי ונעזרה בתארוך פחמן על מנת לפענח את גילה. הם מצאו שהשרידים הם בני 29,000 שנים, דבר שהעלה את האפשרות שאבותינו נתקלו בחיה המשונה. אנדרי שפנקסי, חבר בקבוצה שמצאה את חד הקרן מסיביר, אמר שאת צעדיו האחרונים כנראה עשה בערבות רוסיה הקרה.
   .

   חוקרים טוענים שהיו חדי קרן (!) (ספק 500)
   חד הקרן הסיבירי כפי שדמיין הצייר הנריך הרדר בשנת 1920

   החיה המוזרה היא למעשה סוג של קרנף, שלא ממש מזכיר את חדי הקרן האצילים, העדינים והיפיפיים כפי שהם מתוארים בסיפורים. לדברי החוקרים ישנה אפשרות שהוא נדד ממקום למקום, וחי גם באזורים דרומיים יותר בכדור הארץ.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   כמעט חד קרן בן ימינו. (צילום מסך)

   עוד בנושא:

   לא רק באגדות: "חדי קרן" קיימים במציאות, אך נמצאים בסכנת הכחדה
   צפו: גור "חמוזברה" נולד בגן חיות במקסיקו