החיות המכוערות ביותר בעולם רוצות אהבה

קמפיין חדש מנסה להעלות מודעות לבעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה, אך לא מקבלים תשומת לב כיוון שאינם חמודים או יפים מספיק, כמו הפנדות

מערכת וואלה! חדשות
עריכה: טל רזניק

כולנו יודעים שבעלי חיים חמודים כמו פנדות, דובי קוטב וכלבי ים מזנים מסויימים נמצאים בסכנת הכחדה. ארגונים רבים פועלים להצלתם, והם ה"פנים" של קמפיינים רבים שעוסקים בנושא החשוב. עם זאת, בעלי חיים שאינם חמודים או פרוותיים מספיק נדחקים הצידה, והמודעות להכחדותם אינה קיימת.

תחת הכותרת "החיות המכוערות - כי לא כולם יכולים להיות פנדות" יצא קמפיין חדש שמנסה לתקן את העוול שנעשה להם, ולהעלות מודעות לקיומם ולסכנה שנשקפת להם. "יש יותר מדי אנשים שמנסים להציל את בעלי החיים החמודים שמקבלים את תשומת הלב של התקשורת. גם לבעלי חיים מכוערים מגיע" הסביר בריאן קוקס, פרופסור שמשתתף בקמפיין.

הם בחרו את דג הבועה להיות הפנים של החיות הללו.

עוד בוואלה! NEWS

היה היינו: מסע בעקבות יהדות פורטוגל האבודה

לכתבה המלאה
(צילום: צילום מסך)

הדג הכעור הזה, שנפוץ בחופי אוסטרליה וטזמניה, ניצוד לעיתים קרובות בטעות על ידי דייגים, שנוהגים להשליך את גופתו חזרה לים.

הנה עוד כמה מהחיות שרוצות שתשימו אליהן לב:

צפרדע סגולה

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

הצפרדע הסגולה בעלת האף החזירי חיה מתחת לאדמה. היא שריד יחיד לזן של יצורים אמפיביים שחיו לפני 130 מיליון שנים והיא נמצאת בסכנת הכחדה כתוצאה מכריתת יערות ויבולים.

תחש המשכן

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

אגדת עם עתיקה מספרת שבעבר מלחים בודדים שנתקלו בתחש חשבו שמדובר בסירנות, אותן נימפות ים ענוגות מהמיתולוגיה היוונית. היצור המגושם נמצא בסכנת הכחדה בגלל ציד והסתבכויות ברשתות דייגים.

קוף חרומף טונקני

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

הקופים המתוקים האלה נמצאים בעיקר בוויאטנם, והתגלו מחדש בשנת 1989 לאחר שמדענים חשבו שהזן שלהם נכחד. היום למרבה הצער ההיסטוריה חוזרת, והם נמצאים בסכנת הכחדה קריטית.

צפרדע טיטיקקה

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

לצפרדע המוזרה שקיבלה את שמה מהאגם המפורסם בגבול בוליביה-פרו יש כמויות אדירות של עור, והן מגינות על הצפרדע ועוזרות לה לחיות במקומות גבוהים. המקומיים מאמינים שאכילתה עוזרת לכוח הגברא, והיא נמצאת בסכנה עקב ציד אינטנסיבי. מספר גני חיות בעולם מנסים לזווג את הצפרדעים כדי לשמר את קיומן.

פרוטיאוס מצוי

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

יצור הכלאיים המוזר הזה שנראה כמו הכלאה בין לטאה ותולעת הוא למעשה דו חי בשם פרוטיאוס. הוא עיוור לחלוטין, אך אינו זקוק לחוש ראיה כיוון שהוא חי במקומות עמוקים מאוד. הפרוטיאוס נחשב לשחיין מצטיין, והוא נמצא בסכנת הכחדה כיוון שהוא נלקח ממקומות בהם הוא מתרבה בטבעיות.

סלמנדרת ענק סינית

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

הזוחל הזה אמנם נראה כמו שק גדול ומלא במים, אך הבשר שלו נחשב למעדן באסיה והוא ניצוד עבורו.

סאיגה

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

האנטילופות מזן זה נמצאות בסכנת הכחדה משתי סיבות עיקריות: הרגלי הרביה שלהן מותירות את הזכרים תשושים ולעיתים קרובות הם מתים. הסיבה השניה היא ציד - בני אדם הורגים את הזכרים בגלל הקרניים שלהם. בהיעדר זכרים, העדרים מורכבים בעיקר מנקבות שלא יכולות להזדווג.

מנעלן

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

מקורו של המנעלן מגיע לאורך של 24 סנטימטרים, צבעו זהוב והוא מכוסה כתמים אפורים. אוכלסייתו נכחדת בגלל ציד ושבי למטרות סחר בציפורים והשמדת שטחי הקינון.

חזיר בבירוסה

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

התושבים באינדונזיה, שם ניתן למצוא את החיה המפחידה הזו, מאמינים שיש בה משהו שטני וחי בתוכה שד. הקרניים שנמצאות במרכז פניו גדלות חזרה לראשו עד שהן מנקבות לו את הגולגולת.

אקסולוטל מקסיקני

(צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

אנחנו דווקא חושבים שהוא חמוד, זהו האקסולוטל המקסיקני, יצור מיוחד במינו בעל אורח חיים מוזר ביותר בהשוואה ליתר דו החיים. בניגוד אליהם, הוא ממשיך לחיות כראשן וממדיו גדלים, כל עוד המים הם בעלי טמפרטורה מתאימה ומכילים שפע של מזון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully