יוסי אלי - חומר מפליל

"אנחנו מדברים על מוסלי": ההאזנות שהפכו את העבריין שחוסל מחבר - לאויב

בקיץ 2014 האזינה המשטרה לשיחות של אבנר מאיו עם מתווך שניסה לתאם פגישה בין אלי מוסלי לשוטר "מלוכלך", שביקש להעביר לעבריין מידע תמורת כסף. בחדר החקירות, כפי שנחשף בוואלה! NEWS, הפך מאיו לעד תביעה נגד מוסלי – צעד שייתכן שניבא את סופו המר. בלעדי

14/03/2016
עריכה: אביב אירגז

"אני רוצה לציין בשיחה 538 שאנחנו מדברים על אלי מוסלי ועל כך ש-ב' אומר שאלי חייב לו כסף" – כך, בהודאה שמסר העבריין אבנר מאיו בקיץ 2014 בחדר החקירות של המשטרה והזכיר את שמו של מוסלי, ייתכן שסלל לעצמו את הדרך לחיסול שגבה את חייו אתמול בצפון תל אביב, כשג'יפ ההאמר שלו התפוצץ בחניון לנגד עיני אמו. הקלטות שהגיעו לידי וואלה! NEWS מספקות הצצה למסדרונות חדרי החקירות באותם ימים, במסגרת פרשה חמורה במשטרה שבה חשף רכז המודיעין גלעד קרנביץ את מוסלי למידע מודיעיני על אודותיו בתמורה לכסף. האזנות הסתר לאנשיו של מוסלי הן אלה שהביאו את המשטרה אל מאיו והפכו אותו לבסוף לעד תביעה נגד מוסלי.

בחודשים מאי-יוני 2014 עקבה המשטרה אחר ב', שעמד בקשר עם קרנביץ. ב' שוחח לא אחת עם מאיו על מנת לנסות ולקבוע פגישה שבה יעביר את המידע מקרנביץ למוסלי. עם זאת, כשהשניים דיברו סירב מאיו להעניק ל-ב' את המידע על מוסלי. השניים דיברו לאורך השיחה בקודים, בדיוק בשל החשש מהאזנת הסתר.

חיסולו של מאיו אתמול בצפון תל אביב(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ב': תגיד לי, מה הכתובת שם?

מאיו: הא... אני לא זוכר בעל פה. אל תעשה לי את זה

ב': איך?

מאיו: טוב, תקשיב, שומע...

ב': כן

מאיו: אני עכשיו אתקשר לנהג שלו, אגיד לנהג שלו שיגיד לו שאתה מחפש אותו

ב': לא

מאיו: למה מה?

ב': כי זה לא אני ישירות

מאיו: הא

ב': הבנת?

מאיו: הבנתי

ב' ניסה לקשר את רכז המודיעין למוסלי, בעוד מאיו סירב לתת לו את הכתובת המדויקת. לאחר שעימתו במשטרה את מאיו עם השיחה הזו, הוא הסביר כי ב' "חיפש בחור בשם אלי מוסלי. הוא אמר לי שהוא יודע שאלי בארץ, והוא שאל אם אני יכול ליצור איתו קשר. בכלל לא התייחסתי ל-ב', כי לא האמנתי שבחור כמו אלי מכיר אחד כמוהו", אמר לחוקר. "לא מאמין שיש ביניהם חברות או כל קשר אחר. לשאלתך, הוא פנה דווקא אליי בנוגע לאלי מוסלי כי הוא חושב שאני עובד איתו, אבל אני, זה לא נכון. אני מכיר הרבה עבריינים בארץ. אני בעצמי עבריין וישבתי בכלא. אבל אם ב' חבר שלו, של אלי, שיתקשר אליו ישירות. מה הוא צריך אותי?"

פרופיל

קבלן הצתות ואלוף ההונאות: מי חיסל את העבריין שלא חשש מבכירי עולם הפשע?

לכתבה המלאה

"הספר" אייל לוי ו"האשכנזי" עמיר מולנר

מוסלי היה מרבה באותה תקופה לטוס לרומניה על מנת לנהל את בתי הקזינו שלו שם. עם זאת, ב' ידע שהוא בארץ משום שמלבד הבדיקות שעשה גרנביץ במטרה לדלות מידע מסווג עבור מוסלי, שביקש ממנו לדעת אם מי מאנשיו משמש מקור משטרה, הוא גם בדק את פרטיו של מוסלי עצמו, כדי לבדוק אם עזב את גבולות הארץ ולתכנן את הפגישה הגורלית עמו. מאיו, מצדו, לא ידע באותה תקופה על פעילותו של גרנביץ.

בהמשך שוחחו השניים על "הספר" ועל "האשכנזי", אך גם בחקירה סירב מאיו להודות מי אלה – אף שלפי הערכת המשטרה, "הספר" הוא אייל לוי ו"האשכנזי" הוא עמיר מולנר.

ב': אני למה מה קרה שאני אהיה ישירות, למה מה קרה? מחפש אותו, איך קוראים לו הספר, הא...

מאיו: נו?

ב': הספר החבר של האשכנזי

מאיו: טוב. הא, זה?

ב': כן

מאיו: מה לך ולספר?

ב': מה זה משנה, אל תשאל שאלות. הוא לא עונה גם לו

מאיו: הוא לא עונה גם לו?

ב': לא, וזה לא הגיוני כל כך, נכון?

מאיו: וואלה אישי

ב': איפה המשרדים? אני אלך רגע לשם... אני לא... אני לא יכול לדבר?

מאיו: לא, אה... אני אחזור אליך. תן לי, תן לי איזה שעה, אני חוזר אליך, טוב?

ב': אבל שאני לא...

מאיו: כן, כן הבנתי. הבנתי

ב': תהיה חכם, ביי

מאיו: ביי

"לא נתתי את הכתובת של אלי, מה, אני משוגע?". מוסלי נעצר, ספטמבר 2015(צילום: דוד קורן)

באותה חקירה במשטרה, שבה עימתו אותו עם השיחה, אמר: "הוא ביקש גם טלפון של 'הספר', שכולם יודעים מי זה, אני לא צריך לספר לך מי זה, ואם הוא חבר שלו ועשה איתו עסקים – אני לא צריך לתת לו את הטלפון. אחרי כמה פעמים ש-ב' שאל אותי על אלי מוסלי, אמרתי לו שאני חושב שהוא בארץ ושיצור איתו קשר לבד. 'אם יש לו עניין הוא ידבר איתך'. הוא אמר לי שהוא יודע שהוא בארץ". בשלב זה סיפר מאיו לשוטר כי אינו יודע מאיפה היה ל-ב' את המידע הזה. "לשאלתך, הוא אמר שהוא יודע את זה לפי הרשומה ברשות שדות התעופה שיש כניסה של אלי לארץ. הוא לא אמר לי איך הוא השיג את הרשומה הזאת, אמרתי לו 'אם ככה, לך אליו למשרד'. אני לא נתתי לו כתובת של אלי. מה, אני משוגע? אם הוא מכיר אותו שילך אליו, ל-ב' יש פה גדול".

החוקר שעימת אותו עם ההקלטות המשיך והתעקש:

חוקר: בשיחה 825 שהשמעתי לך, אתה וב' מדברים על "הספר" ועל "האשכנזי". מי אלה?

מאיו: ספר ואשכנזי

חוקר: אני אומר לך שהספר זה אייל לוי והאשכנזי זה מולנר

מאיו: אני לא מבין בזה. יש הרבה ספרים ואשכנזים במדינה הזאת, ואני רוצה לציין ש-ב' אמר את זה, לא אני, ואל תסבך אותי.

צוותי הכיבוי סביב מכוניתו של מאיו(צילום: מאצ'י הוף )

לסיום, עימת אותו החוקר עם שיחה 538, שבה הוא ו-ב' שוחחו על תיאום המפגש, על מישהו ששמו לא הוזכר בשיחה וחייב ל-ב' כסף, ועל "מקור" שעמו נפגש מאיו. כך זה נשמע באותה השיחה:

מאיו: הוא אומר שהוא לא הגיע

ב': הבנתי, טוב, מה אני אעשה

מאיו: מה?

ב': לא, אני לחוץ לקבל את זה, הוא לא יברח לי. חס ושלום, יש גם באמצע, אבל אתה יודע, אני רוצה את הכסף אצלי. לחלק אותו

מאיו: כן, אני מבין

ב': סאמק ערס, סכום לא מבוטל

מאיו: בטח, תענוג

ב': לא, אבל הוא... הוא הצדיע לעבודה, מדוגם. טוב, אני אחכה. אני אחכה, נראה מה לעשות, אני יודע

[...]

ב': טוב, תספר לי אחרי זה מה היה. הייתי צריך להיפגש ביום... עם המקור ההוא

מאיו: נפגשתי איתו, יום ראשון הוא אומר זו פגישה אחרונה, יום ראשון או שני זו פגישה אחרונה, להגיד לי שהכול סגור ביד

ב': יאללה, בעזרת השם

מאיו: יו, אני מת, אני לא ישן בלילות. לא צוחק איתך

ב': הכול יהיה בסדר, אני...

מאיו: אני כל כך רוצה שזה יצא שאמרתי לו, אני אתן לך בונוס עוד מאה אלף

ב': בכיף, תאמין לי, בכיף


אותה חקירה הגיעה לסיומה בעימות עם השיחה הזאת, כאשר מאיו הבהיר רשמית שהשניים משוחחים על מוסלי – אך לא הסגיר את המקור שעמו שוחח. "בשיחה 538 ב' מדבר על כך שהוא צריך להיפגש עם המקור ההוא. מי זה המקור ההוא?", שאל החוקר. "אני לא יודע במי מדובר. אני לא יודע מי זה המקור", ענה לו מאיו. "אני רוצה לציין בשיחה 538 אנחנו מדברים על אלי מוסלי ועל כך ש-ב' אומר שאלי חייב לו כסף".

כך הפך מאיו מנחקר לעד תביעה נגד אלי מוסלי. בסיום המשפט, הגיע העבריין הבכיר להסדר טיעון, ובמסגרתו לא נאלץ לשבת בכלא בגין עבירות של שוחד. מאיו, מצדו, נותר חשוף, ואף העיד לאחרונה נגד ניר דבח – מאנשיו של מוסלי – החשוד כי הוציא לפועל רצח כפול בשליחותם.

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

עו"ד קובי בן שעיה, שייצג את ב' והגיע להסדר טיעון שבמסגרתו הוא צפוי להשתחרר בקרוב, מסר: "אבנר מאיו מסר הודעה במשטרה על שיחה שולית לחלוטין שלא הוסיפה דבר. התיק התבסס על עדותו של עד המדינה ובקשר לאירועים נשוא כתב האישום למאיו לא הייתה כל ידיעה או מעורבות".

אתמול, כשנכנס מאיו לרכבו, הופעל מטען שהוצמד אליו ופצע אותו באורח קשה. הוא הובהל לבית החולים איכילוב בתל אביב, אך זמן קצר לאחר שהגיע נאלצו הצוותים לקבוע את מותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully