אחרי שנאשם באונס: בוכריס פורש מצה"ל

מצ"ח תערוך עימות בין תא"ל בוכריס למתלוננות; חייליו לשעבר ימסרו עדות

חיילים וחיילות ששירתו עם אופק בוכריס ימסרו עדות על הקצין הבכיר כדי לאסוף עוד פרטים על הטענות לאונס והטרדות מיניות מצדו. במצ"ח אף שוקלים לקיים השבוע עימות בינו ובין שתי המתלוננות ולערוך בדיקות פוליגרף נוספות

06/03/2016
עריכה: ניר חן

החקירה נגד תת-אלוף אופק בוכריס החשוד בעבירות מין מתרחבת: חוקרי מצ"ח, בראשות קצין בדרגת סא"ל שמונה לעמוד בראש תיק החקירה, ירחיבו את מעגל מוסרי העדויות בפרשה שטלטלה בימים האחרונים את צה"ל והביכה את המטה הכללי. החוקרים יאספו עדויות מחיילים ומקצינים ששירתו לפני חמש שנים יחד עם בוכריס ועם חיילותיו לשעבר, בניסיון לאסוף עוד פרטים על שאירע בלשכתו באותה תקופה. בנוסף לכך, שוקלים במצ"ח לערוך בשבוע הקרוב עימות בין תא"ל בוכריס לשתי החיילות שהתלוננו נגדו.

ככל הנראה, יתקיימו גם בדיקות פוליגרף נוספות מטעם המשטרה הצבאית. החיילות הביעו הסכמה עקרונית לבדיקה ולסייע ככל שיידרש לחוקרים כדי לתמוך בגרסתן.

בוכריס חשוד בחמישה מעשי אונס, מעשים מגונים ומעשה סדום בחיילת שהייתה תחת פיקודו לפני חמש שנים. חיילת נוספת התלוננה שהוא הטריד אותה מינית. גורמי צבא הדגישו כי חוקרי מצ"ח פועלים באינטנסיביות לגלות את האמת מאחורי הטענות הקשות שהועלו נגד הקצין הבכיר על ידי חיילות ועל ידי אביה של אחת מהן.

לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
צעירה טוענת: "בוכריס אמר לי - 'את יפה, בואי תהיי המזכירה שלי'"
"מוכן לפוליגרף נוסף": תא"ל בוכריס בתיעוד ראשון מאז נחשפה הפרשה
חיילת נוספת העידה כי בוכריס הטריד אותה; "הוא מצפה לעימות מולן"

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
דוחה את הטענות נגדו. תא"ל בוכריס(צילום: אדריאן הרבשטיין)

חבריו של בוכריס הגיעו בשבוע שעבר לביתו כדי לתמוך בו. חלקם גם ביקשו לשמוע את הגרסה של המפקד שאותו הם מלווים במשך שנים, בהם גם כאלה עוד משנותיו הראשונות בצה"ל. לדברי מקורביו, תא"ל בוכריס הכחיש את תלונות החיילות באופן גורף ודחה את הפרטים שוב ושוב בפני חברים הקרובים. חבריו שאלו אותו שאלות נוקבות והוא התעקש על גרסתו.

סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, השעה בשבוע שעבר את תא"ל בוכריס למשך שבועיים בשל החקירה. מאחר שהחקירה מתקדמת והזמן חולף, יצטרכו במטה הכללי של צה"ל לדון בשאלה אם לדחות את כניסתו של תא"ל בוכריס לתפקיד או למנות מועמד אחר לראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים. מדובר באחד התפקידים הרגישים ביותר במטה הכללי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully