תת-אלוף בצה"ל הושעה מתפקידו בשל תלונה על הטרדה מינית

הקצין הבכיר משרת בתפקיד בכיר בצה"ל. סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, החליט להשעותו לתקופה של שבועיים. מצ"ח החלה לחקור את הנושא ואמש הוא זומן לחקירה. החיילת שהתלוננה נגדו כבר אינה בצה"ל ושירתה תחת פיקודו לפני כארבע שנים

01/03/2016
אילוסטרציה חייל צה"ל. GettyImages
התא"ל נמצא "בין תפקידים"(צילום: GettyImages)

תלונה בגין הטרדה מינית הוגשה נגד תת-אלוף בצה"ל המשרת בתפקיד בכיר בצבא. בעקבות הגשת התלונה החליט היום (שלישי) סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, על השעיית הקצין לתקופה בת שבועיים.

קצין בכיר אחר בצה"ל סיפר כי החיילת שהתלוננה אינה בשירות כיום. לדבריו, מצ"ח החלה לחקור את הנושא ואמש הוא זומן לראשונה לחקירה. עוד הוסיף הקצין כי התא"ל נמצא "בין תפקידים" והחיילת לשעבר שהתלוננה נגדו הייתה תחת פיקודו לפני ארבע או חמש שנים.

מדובר בקצין מבטיח שהיה אמור לעבור לתפקיד בכיר יותר מזה שבו הוא מכהן כיום. בעבר הוא שירת בתפקיד מפקד חטיבה מוערכת.

עוד בוואלה! NEWS:
תושב ההתנחלות שאליה הגיע אחד החיילים: "הוא היה לחוץ, הרגענו אותו"
סערת הזקנים: חיילים טוענים שיש מכסות פטורים המפלות אותם לרעה

עם כניסתו לתפקידו הצהיר הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, כי הוא נוקט גישה של אפס סובלנות כלפי הטרדות מיניות בצבא. באיגרת שהפיץ הסביר את גישתו הנוקשה לנושא. "הטרדה מינית בשירות הצבאי היא תופעה מכוערת וצה"ל פועל זה שנים רבות כדי לבערה מקרבו לחלוטין, בין חיילים בכלל ועל אחת כמה וכמה ביחסים בן מפקד לפקוד", כתב באיגרת שהפיץ בחודש מאי האחרון.

"במערכת היחסים בין המפקד לפקודיו המבוססת על יחסי מרות אין 'תחום אפור'", המשיך. "המותר והאסור חייבים להיות ברורים - כל מערכת יחסים אינטימית בנסיבות אלה, גם אם דומה בבסיסה הסכמה, פסולה בתכלית ואין לה מקום בצה"ל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully