פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   האו"ם והרשות בקריאה דחופה לסיוע כספי לרצועה: "החלופה – פיצוץ"

   במסיבת עיתונאים משותפת ברמאללה הסבירו הפלסטינים כי הם זקוקים בדחיפות למימון, "אחרת המצב יתפוצץ כפי שקורה באזור". נציג אונר"א: "העולם הסיט את התרומות לסוריה ולתימן ולמשבר הפליטים"

   האו"ם והרשות בקריאה דחופה לסיוע כספי לרצועה: "החלופה – פיצוץ"

   עדויות של פלסטינים לארגון "רופאים ללא גבולות" מתוך מבצע "צוק איתן", 2014)

   הרשות הפלסטינית ונציגי סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים (אונר"א), קראו אתמול (רביעי) לקהילה הבינלאומית להעביר בדחיפות סיוע כספי לגדה המערבית ולרצועת עזה. במסיבת העיתונאים שכינסו ברמאללה, טענו ברשות ובארגון שהידרדרות המצב ההומניטרי בשטח עשויה לגרום "לפיצוץ".

   דאנא עריקאת, בכירה במשרד התכנון של הרשות הפלסטינית, הזהירה: "אם לא יועבר הסיוע שהפלסטינים זקוקים לו עבור פיתוח הרשות, המצב בשטחים הפלסטיניים יתפוצץ, כפי שקורה בשאר האזור. לכן, תמיכת התורמים חיונית כעת יותר מאי פעם". עריקאת הדגישה כי רצועת עזה סובלת מהמשבר ההומניטרי החמור ביותר, משום שרובם המוחלט של הבתים שנהרסו בה במהלך מבצע "צוק איתן" טרם שוקמו.

   עוד בוואלה! NEWS:
   רצו להפוך ל"שהידות": המחבלות בנות ה-13 מרמלה מואשמות בניסיון רצח
   הפלסטינים: נער בן 16 נהרג מאש צה"ל ליד חברון
   חמאס הוציא להורג מפקד שטח בכיר: "מסר מידע לישראל על מוחמד דף"

   רחובות עזה, מיד לאחר מבצע צוק איתן, אוגוסט 2014 (רויטרס)
   "רוב הבתים טרם שוקמו". רצועת עזה באוגוסט 2014, בתום מבצע "צוק איתן" (צילום: רויטרס)

   על פי נציג הסוכנות, בו סצ'אק, העימותים הקשים במזרח התיכון, בעיקר בסוריה ובתימן, כמו גם משבר הפליטים באירופה, הביאו להסטת התרומות הבינלאומיות לאזורים אלו, ולפיכך גם לירידה חדה בגיוס הכספים עבור הפלסטינים. "יש תחרות קשה, ולכן אין קידום של פרויקטים", הסביר.

   סצ'אק הוסיף כי הכישלון של פתח וחמאס להגיע להסכם פיוס, שיאפשר את השבת ריבונות הרשות הפלסטינית לרצועת עזה, גרם לקיצוץ בתקציבי הסיוע של מדינות בעולם. לצד זאת, המשבר הכלכלי שממנו סובלת אונר"א, הביא לדבריו לכך שבשנת 2015 לא נפתחו חלק מבתי הספר שהייתה מפעילה במחנות הפליטים בגדה וברצועה.

   רחובות עזה, מיד לאחר מבצע צוק איתן, אוגוסט 2014 (רויטרס)
   "אין קידום של פרויקטים". רצועת עזה באוגוסט 2014, בתום מבצע "צוק איתן" (צילום: רויטרס)