הפנטגון פרסם עדויות לעינוי אסירים בידי אמריקנים בעיראק ואפגניסטן

כ-200 תמונות שפורסמו צולמו בעיקר בין 2004 ל-2006 ותיעדו 56 מקרים לכאורה של התעללות באסירים. חקירה העלתה כי 14 תלונות בלבד נמצאו מוצדקות. על 56 חיילים הוטל עונש משמעתי. האגודה לזכויות האזרח: מאות תמונות נוספות עדיין לא פורסמו

אי-פי
לפני יותר מעשור פורסמו תמונות דרמטיות בהרבה מכלא אבו גרייב (צילום: AP)

הפנטגון פרסם אמש (שישי) 198 תמונות המתעדות עינוי של עצורים בבתי כלא אמריקניים בעיראק ובאפגניסטן. התמונות צולמו בעיקר בין השנים 2006-2004 ותיעדו 56 מקרים של התעללות בעצירים לכאורה על ידי הכוחות האמריקניים. רוב התמונות מטושטשות ונראות בהן זרועות ורגלי אסירים עם חתכים ופצעים. לפני יותר מעשור פורסמו תמונות דרמטיות בהרבה מכלא אבו גרייב בבגדאד שבעיראק, שהצביעו על התעללות קשה באסירים.

לדברי הפנטגון, חקירה פלילית שהתקיימה בנושא העלתה כי ב-14 מתוך 56 המקרים אכן התקיימה התעללות בעצורים, והם תועדו בתמונות שפורסמו. ב-42 התלונות הנוספות על התעללות נקבע כי הטענות אינן תקפות. על 65 חיילים אמריקניים הוטל עונש משמעתי בשל מעורבותם במקרים.

עוד בוואלה! NEWS:
כך מנסה פוטין לנצל את משבר הפליטים ולפרק את גרמניה מבפנים
טייוואן: 13 הרוגים, בהם תינוקת בת שבוע, ברעידת אדמה
תיעוד: כך מתאמנים כוחות דאעש בבסיסים בחצי האי סיני

עוד בוואלה!

הכירו את ה-Wonder החדש שלכם בבנק הפועלים

לכתבה המלאה
התמונות שוחררו בעקבות בקשה של האגודה לזכויות האזרח (צילום: AP)

התמונות שוחררו בעקבות בקשה של האגודה לזכויות האזרח במסגרת חוק חופש המידע. הפנטגון מסר כי שר ההגנה, אשטון קרטר, וגורמים צבאיים נוספים בדקו את התמונות לפני שפורסמו. לטענת האגודה, ישנן כ-2,000 תמונות נוספות שהממשל האמריקני לא פרסם.

"פרסום התמונות היה צריך להיעשות כבר מזמן, אבל מה שיותר חשוב מכך היא העובדה כי עדיין מעכבים את פרסומן של מאות תמונות נוספות", אמר סגן המנהל לענייני משפט באגודה, ג'מיל ג'עפר. "התמונות שנותרו סודיות הן העדות הטובה ביותר של הפרות חמורות שהתרחשו במרכזי המעצר הצבאיים. גילוי סלקטיבי של הממשלה עלול ליצור רושם מוטעה בקרב הציבור בנוגע להיקף האמיתי של התעללות שהתרחשה".

"פרסום התמונות היה צריך להיעשות כבר מזמן" (צילום: AP)

האשמות על התעללות פיזית ומינית של עצירים בכלא אבו גרייב נפוצו לראשונה ב-2003. בעקבות הטענות נפתחה סדרת חקירת ומחקרים, על מנת לקבוע את היקף הבעיה. גורמים בפנטגון אמרו כי התמונות שפורסמו אמש אינן קשורות בתקריות שאירעו באבו גרייב או במתקן הכליאה האמריקני במפרץ גואנטנמו בקובה.

(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully