חטיבת הקומנדו של צה"ל ערכה תרגיל ראשון: "מתמקדים בהעצמה". צפו

החטיבה, שהורכבה מיחידות רימון, דובדבן, מגלן ואגוז, דימתה בתרגיל ארבעה ימי לחימה בצפון ובדרום. מפקד עוצבת האש סיפר כי האימון נועד "להביא משהו אחר לארגז הכלים של צה"ל" והרגיע מפני החשש שהיחידות יאבדו את יכולותיהן הייחודיות

04/02/2016
צילום: דובר צה"ל, עריכה: מתן חדד

חטיבת הקומנדו של צה"ל סיימה אתמול (רביעי) את התרגיל החטיבתי הראשון שלה. החטיבה, הכוללת את יחידות רימון, דובדבן, מגלן ואגוז, דימתה במהלך התרגיל ארבעה ימי לחימה בצפון ובדרום הארץ.

תת-אלוף אורי גורדין, מפקד עוצבת האש, סיפר כי תרגיל ההקמה של החטיבה הסתיים בטקס קרבי. "שם התרגיל היה 'ליל הגשרים', ובתהליך הזה אנו מנסים להביא משהו אחר לארגז הכלים של צה"ל", אמר.

עוד בוואלה! NEWS:
חרף הדיווחים על חפירת מנהרות, חמאס מבהיר: "לא רוצים מלחמה"
בעקבות הפיגוע בשער שכם: מעצרים ועימותים בקבטיה
היכונו למהפך: היום ומחר חם מהרגיל, בשבת - הגשם חוזר

"אנחנו חושבים כקומנדו ולא כחי"ר". תרגיל החטיבה(צילום: דובר צה"ל)

למרות הביקורת בצה"ל והתרעומת שהביעו חלק מהלוחמים בנוגע לכוונות לשנות את סמלי היחידות, צבעי הנעליים והכומתות של היחידות המרכיבות את חטיבת הקומנדו, אמר גורדין כי בשלב זה אין מפקדיה עוסקים בשינוי הסמלים. לדבריו, העיסוק המרכזי בשלב זה הוא הכנת תכניות פעולה אופרטיביות, הגדרת שיטות ופעולה וכיוצא בכך.

גורדין התייחס לחשש בצבא כי כל אחת מהיחידות תאבד מהכישורים הייחודיים לה, ושלח מסר מרגיע בנושא. "אנחנו מדברים על זה ומתמקדים בהעצמה לכל אחת ואחת מהיחידות", סיפר, והוסיף כי "זו פעם ראשונה שבצה"ל חושבים על כלי אחר. מעצם ההנחה הזו, אנחנו חושבים ככוחות קומנדו ולא כחי"ר".

עוד בוואלה!

"הרוצח השקט": כל מה שצריך לדעת על הסיכונים של כולסטרול גבוה

מוגש כשירות לציבור בחסות נוברטיס
קומנדו צהל(צילום: דובר צה"ל)
קומנדו צהל(צילום: דובר צה"ל)
קומנדו צהל(צילום: דובר צה"ל)
קומנדו צהל(צילום: דובר צה"ל)
קומנדו צהל(צילום: דובר צה"ל)
  • צה"ל
  • קומנדו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully