וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי שלושה חודשים: נסגר תיק החקירה בפרשת "אלנבי 40"

28.1.2016 / 18:07

פרקליטות תל אביב הודיעה לחשודים כי החליטה לסגור את התיק נגדם. הודעה נמסרה גם למתלוננת. תיקי האונס והפקת מופע תועבה נסגרו מחוסר אשמה, ואילו התיק שבו עלה החשד להבאת אדם למעשה זנות נסגר מחוסר ראיות

צילום: מאצ'י הוף עריכה: מתן חדד

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה היום (חמישי) לחשודים בפרשת מועדון "אלנבי 40" כי החליטה לסגור את התיק נגדם, שלושה חודשים לאחר פיצוץ הפרשה. הודעה על סגירת התיק נמסרה גם למתלוננת.

בפרשה זו נחקרו חשדות בגין שלוש עבירות: אונס ומעשים מגונים במצב המונע מתן הסכמה חופשית של המתלוננת עקב מצב של שכרות; הבאת אדם לידי מעשה זנות; וארגון והפקת מופע תועבה. השאלה המרכזית שנבחנה בתיק הייתה אם המעשים שבוצעו במועדון באותו לילה, עולים לכדי עבירות פליליות, או שמא מדובר במעשים מקוממים ומנוגדים להתנהגות מוסרית מקובלת, אך אינם עולים לכדי עבירות פליליות.

במסגרת השלמת החקירה בתיק, נחקרו מספר רב של אנשים שנכחו במועדון באותו ערב והמתלוננת. בנוסף לכך, התקבלו במשטרה סרטונים ותמונות נוספים שצולמו באותו הערב, שלא פורסמו בציבור. סרטונים ותמונות אלה, אמרו בפרקליטות, שפכו אור על השתלשלות האירועים כמעט במלואה.

לקריאה נוספת:
מסתמן: לא יוגשו כתבי אישום בגין אונס בפרשת אלנבי 40
לאחר פרשת "אלנבי 40": המועדון ייסגר משום שעבר על תקנות העירייה
מארגן המסיבה באלנבי 40: "יצאו מפרופורציה, יש אנשים שאוהבים סקס"

הפגנה לסגירת מועדון אלנבי 40. אוקטובר 2015. ראובן קסטרו
מועדון אלנבי 40/ראובן קסטרו
"לא נמצאו ראיות מספיקות לכך שניתנה תמורה כלשהי בגין קיום המגע המיני. בהיעדר תמורה, לא יכולה להתבסס עבירה של הבאת אדם לידי מעשה זנות"

מהפרקליטות נמסר כי לאחר בחינת מכלול חומרי החקירה היא הגיעה להחלטה בנוגע לשלוש העבירות לכאורה שנבדקו. לגבי החשד לביצוע עבירת אונס ומעשים מגונים במצב המונע מתן הסכמה חופשית, הפרקליטות מצאה כי "לא ניתן לקבוע שבשלב כלשהו של הערב המתלוננת הייתה שיכורה באופן שמנע ממנה לתת הסכמתה החופשית למעשים המיניים, כדרישת החוק והפסיקה. משכך נסגר התיק מחוסר אשמה. למסקנה זו הגיעה הפרקליטות על סמך ניתוח הסרטונים המתעדים את שאירע באותו ערב, לרבות הסרטונים שלא פורסמו בתקשורת, מכלול גרסאות הנוכחים וגרסאות המתלוננת".

באשר לעבירה של הבאת אדם לידי מעשה זנות, נמסר מהפרקליטות: "עבירה זו מכילה שני יסודות על פי חוק: רכיב ה'הבאה' ורכיב ה'תמורה', הניתנת בעד ביצוע המעשים המיניים. הפרקליטות מצאה כי רכיב ה'הבאה' יכול שהתקיים. קיימות ראיות לכך, שהבעלים, מנחה הערב ועובדים נוספים, ארגנו את תחרות 'החולצה הרטובה' שתוכננה לאותו ערב. לאחר שהחלה המתלוננת לקיים מגע מיני על הבר, הם לא מנעו זאת ממנה והמנחה אף עודד אותה ואת הגברים שהיו על הבר במעשיהם. עם זאת, לא נמצאו ראיות מספיקות לכך שניתנה תמורה כלשהי בגין קיום המגע המיני. בהיעדר תמורה, לא יכולה להתבסס עבירה של הבאת אדם לידי מעשה זנות. משכך, בעבירה זו, נסגר התיק בשל חוסר ראיות מספיקות".

sheen-shitof

מאריכים את האקט

כך תשפרו את הביצועים וההנאה במיטה - עם מבצע בלעדי

בשיתוף "גברא"

הפרקליטות: "פעלנו להסרת סרטוני המתלוננת מהרשת"

לגבי העבירה של ארגון והפקת מופע תועבה מסרה הפרקליטות כי מצאה שאירועי אותו הערב במועדון "לא עונים להגדרה של 'תועבה' על פי דין כפי שמונח זה פורש בפסיקה. בית המשפט העליון קבע, כי פורנוגרפיה ובכלל זה, תיעוד של קיום יחסי מין בין בגירים בהסכמה, אינה אסורה על פי דין. משכך נסגר התיק בעבירה זו מחוסר אשמה".

הפרקליטות מסרה כי היא פועלת להפצת תיעוד אירועי הערב מהרשת. "במסגרת הטיפול בפרשה, אותרו אתרים שונים שבהם הוצגו הסרטונים המיניים שבהם נראתה המתלוננת. יחידת הסייבר בפרקליטות המדינה פעלה לחסימת הגישה אל פרסומים אלו והסרתם".

  • עוד באותו נושא:
  • אלנבי 40

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully