עובדי "אגד" הודיעו: ביום שני יושבתו האוטובוסים בכל רחבי הארץ

לאחר פיצוץ המשא ומתן בין העובדים להנהלה, הודיעו כי האוטובוסים לא יפעלו ביום שני, מאחר ששביתה ביום ראשון עלולה לפגוע בחיילים שצריכים להגיע לבסיסים ברחבי הארץ. "אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל מידית לפתרון המשבר"

14/01/2016
"בכוונתנו לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותנו כדי לשמור על מעמד העובדים"(צילום: קובי ליאני)

עובדי חברת "אגד" הודיעו היום (חמישי) כי ביום שני הם צפויים להשבית את פעילות האוטובוסים של החברה בכל רחבי הארץ בשל פיצוץ המשא ומתן בינם לבין הנהלת החברה. לדבריהם, ההנהלה נוקטת צעדים חד-צדדיים שפוגעים בזכויותיהם החוקיות וההסכמיות. כמו כן, לטענתם סלע המחלוקת הוא כי הנהגים, שמשתכרים 33-32 שקלים בשעה, צפויים להפוך לבעלי ערך השעה הנמוך ביותר בקרב נהגי התחבורה הציבורית בישראל.

העובדים טוענים כי ההחלטה לשבות התקבלה לאחר שכל ניסיונות ההסתדרות לנציגות העובדים לגשר על הפערים כשלו, וכי "במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ובפרט החיילים, הוחלט כי השביתה לא תחל ביום ראשון שנחשב ליום העמוס ביותר בתחבורה הציבורית".

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מפקד כלא איילון בגין אונס עובדת שב"ס
קצין נפצע קל בידו בפיגוע דקירה באזור שכם; המחבל חוסל
אוניברסיטת ת"א אישרה כנס של שוברים שתיקה - אך אסרה כנס ימין במקביל

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
"מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ יוכלו לסגור את החודש"(צילום: שלומי גבאי)

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, הסביר כי בכוונת העובדים לנקוט את כל האמצעים האפשריים על מנת לשמור על שכרם. "לא יעלה על הדעת שחברה אשר קיימת מקום המדינה תשלם את ערך השעה הכי נמוך בתחבורה הציבורית ובנוסף תפגע באופן חד צדדי בשכרם של העובדים", אמר. "בכוונתנו לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד".

יעקב ואחניש, יו"ר ועד עובדי אגד, הוסיף כי הוא מקווה שההנהלה "תתעשת בקרוב". "אנו יוצאים למאבק כי אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו. די לאטימות", קרא. "אנו מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ, יוכלו לסגור את החודש ולהתפרנס בכבוד, לפחות כמו העובדים ביתר מפעילי התחבורה הציבורית. אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל לפתרון המשבר באופן מידי לפני העמקת הפגיעה בציבור הנהגים ובציבור הנוסעים".

דובר אגד רון רטנר מסר בתגובה: "איום ההשבתה שעליו הכריזו העובדים וההסתדרות נובע מהסכמות שנעשו באחרונה בין הממשלה לחברות התחבורה הציבורית הפרטיות, הסכם שלא כולל את נהגי אגד, ושיביא להעלאת השכר לנהגים במימון האוצר. במסגרת המשא ומתן שהתנהל בימים האחרונים, הוצגו לעובדים ולהסתדרות פתרונות ובהם התחייבות ששכר הנהגים באגד לא יפחת מהמקובל בענף. הובהר כי דרישות העובדים יוכלו לבוא על פתרונן רק במסגרת ההסכם החדש, בין אגד והממשלה, שהמשא ומתן לגביו מתנהל בימים אלה. על בסיס ההתחייבויות שניתנו לעובדים ולהסתדרות,  אנו קוראים לעובדים להמנע משביתה בלתי נחוצה, שכל שתשיג בעת הזאת תהיה פגיעה קשה בציבור הנוסעים ולקוחות אגד".

  • אגד
  • שביתות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully