ניסוי במערכת ההגנה הימית "ברק 8" עבר בהצלחה - הפעם בהודו

חודש לאחר הניסוי השני, בוצע יירוט נוסף מספינת חיל הים של הודו שהוגדר בתעשייה האווירית כ"מעניק משנה תוקף ליכולות המבצעיות של המערכת". המערכת תדע ליירט גם טילים בעלי טווח של 2,000 קילומטר

30/12/2015
צילום: דובר צה"ל

(ניסוי במערכת "ברק 8" בנובמבר האחרון)

טוב לדעת (מקודם)

בדיקה חכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל

שני ניסויי ירוט מוצלחים במערכת ההגנה הימית "ברק 8", שפותחה בישראל ובהודו, בוצעו אתמול והבוקר (רביעי). מהתעשייה האווירית כי הניסויים נערכו מספינה מבצעית של חיל הים בהודו בתרחיש מבצעי מלא. "מערכת הנשק פעלה כנדרש והמיירט ביצע את מסלולו כהלכה ופגע במטרה", נמסר. "בכך, הושלמה סדרה של שלושה אירועים עוקבים המצביעים על בשלות המערכת".

מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס מסר כי "ניסויי היירוט המוצלחים אמש והבוקר מספינת חיל הים ההודי מהווה המשך להצלחת הניסוי של 'ברק 8' מספינת חיל הים הישראלי לפני כחודש, והם נותנים משנה תוקף ליכולת המבצעית המרשימה של המערכת", אמר. הפרויקט בינו תוצר של שיתוף פעולה הדוק לאורך השנים בין התעשייה האווירית ל-DRDO ההודי וההצלחה הזו הינה צעד משמעותי נוסף בדרך ארוכה ומשותפת. מערכת 'ברק 8' הינה אחת מספינות הדגל של התעשייה האווירית ומנוע צמיחה מרכזי בה".

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
מת מפצעיו אזרח שנפצע קשה בפיגוע במערת המכפלה לפני כחודש
"המידע החדש" שהבטיח חמאס על שליט: מפקדי מבצע החטיפה מתים
יאיר רמתי למקורבו על העבירה שביצע: "הרבה פחות ממה שזה נשמע"

הדמיית פעילות המערכת על פי התעשייה האווירית(צילום: התעשייה האווירית)

קצין בכיר בצה"ל ששוחח עם וואלה! NEWS לאחר הניסוי השני במערכת, לפני כחודש, אישר כי בעתיד תדע מערכת "ברק 8" ליירט גם טילים מסוג KH-110 בעלי טווח של 2,000 ק"מ, כמו אלה ששיגרו הרוסים בשבוע האחרון מהים הכספי ואשר פגעו במטרות בסוריה. "הטיל הזה הוא בתוך מעטפת הביצועים של ברק 8", הסביר הקצין. כמו כן, הוא העריך כי סדרת הניסויים אמורה להסתיים בתוך שנה עד שנתיים.

סמנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי, התייחס לניסוי ואמר כי "המערכת כבר מותקנת באחת מספינות חיל הים הישראלי וכן באחת מהספינות של צבא הודו. מבחינתנו היא יכולה להיקלט בחיל הים הישראלי תוך מספר חודשים", אולם הוסיף כי "זה תחת שיקול צה"ל". על ניסיויים העתידיים ואתגרי העתיד של מערכת "ברק 8", אמר: "היא תתמודד עם טילי שיוט, מטוסי קרב, ומטוסים לא מאוישים". לדבריו, "בעתיד אף נרחיב את טווח הפעולה".

מערכת "ברק 8"(צילום: התעשייה האווירית)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully